Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Piese de la 1200 la 1500 si invers
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
costel97111
Ce piese se pot folosi de la un la alta
Multumesc
:angel: blink.gif blink.gif blink.gif
Horia49540
raspuns rapid: cam tot in afara de set motor, diferential, faruri, stopuri, bord, 1500 are servo-frana, ventilator cu termocupla, alt carburator

dar tot ce are 1500 se poate pune/adapta pe 1200 ca sa o faca si mai bolid biggrin.gif :boxing:
cine mai stie si are timp sa mai spuna ca eu am zburat pentru moment biggrin.gif :wave:
Costel97283
motor 1200 ,cv , brate fata ,etc de la 1200 merg si la 1500 cu alte cuvinte -toata partea mecanica 1200 merge si la 1500
Ionut45405
Pe langa ce se vede (intra aici si electroventilatorul), difera grupul (transmisia finala din puntea spate, nu diferentialul propriu-zis), blocul motor (mai inalt la 1500), axul delcoului, lantul de distributie, vilbrochenul, carburatorul. Cutia nu difera, nici chiulasa, supape etc. !500 are cursa pistoanelor mai mare, de aici diferenta de capacitate (aceleasi pistoane, biele, segmenti).
Poate mi-a mai scapat ceva, si franele spate parca difera (autoreglabile la 1500), s-a mai pus praful pe cunostintele mele Lada...
Matei93575
Tapiteria de usi de pe 1500 se potriveste pe usa de 1200?
Am facut rost de plastice pt portbagaj husa pt roata de rezerva bord etc si vreau sa le adaptez.Sal
fishy86
@matei. Is posesor de o ladita 1200 /1980 si am cumparat o lada 1500 tot din 1980 pentru piese. am schimbat multe. tapiteria .. pai.. intra de exemplu panourile necesita inca o gaura pentru prinderea manerelor . si in spate este scrumiera pe panou si nu pe maner cum e momentan . bordul inca nu am schimbat da in mare ar tre sa intre cum scria si pe alte forumuri. radiatorul l-am mai schimbat. necesita date cateva gauri in plus ici colo.insa ventilatorul de la radiatorul de 1500 nu l-am mai montat ca nu se potrivea si nu am avut rabdare mare sa ma apuc de modificari whistling.gif in rest.. cam toate intra. scaunele cu bancheta din spate o intrat la fix. mocheta de pe jos toata o intrat . La 1200 era cauciuc. iar in portbagaj nu mi-o intrat toate plasticurile care acopera tabla sad.gif asa ca nici nu m-am chinuit sa le tot tai ca iesea gen kitch tunning tongue.gif
se mai potrivesc piese de la motor maruntisuri . Daca gasiti o ladita ruginita total da motoru ok . merita pentru piese indiferent daca e 1200 sau 1500 . Bafta !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.