Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf 4 se merita
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
stefan99487
va rog, care stie, se mai merita un chiptuning pentru mai multi caluti la un golf de 90 de cai...masina are 160 mii km , merge foarte bine, dar parca as vrea mai multa putere.......problema cu debitmetrul am rezolvat-o.....si am gasit si la pret bun...in bucuresti te jupoaie de bani si la service si in magazine....am gasit in tgv mult mai bine
Cso96419
daca vrei mai multa putere normal ca merita. am acelasi motor tot pe un golf. pe mine nu ma deranjeaza, si nici nu vreu sa mai bag bani in a mea. urmatoarea masina sigur va avea de toarte, inclusiv de remapare.
iti recomand sa cauti service-uri unde iti pun masina pe dinamometru. acolo vezi cati cai ai acum la roate si cati vei avea dupa remapare. ochi tai nu te pot insela in fel si fel. daca mergi si fac baietii pe acolo ceva cu lap-top-ul poate mai iei si o teapa.
asha e cel mai indicat. poate va fi mai scump putin dar merita. si acolo se fac mai multe reglaje. daca nu-ti place cum a iesit mai regleaza, pana nimeresc ce cauti tu de la masina. poate tu vrei cuplu mult mai jos, sau putere mai mare in ture multe. toate astea se pot face pe bancul de probe.
Cristi2
sint putine service-uri in tara care poseda un dinamometru si si mai putine de incredere. de multe ori, desi rezultatul unui astfel de test spune altceva, masina nu arata caii in plus.
remaparea am facut-o ca sa imi placa mie cum merge masina, nu sa arate mult pe dinamometru. se poate intampla ca o crestere de putere/cuplu mai mica, dar constanta pe o plaja larga de turatii sa faca mai mult decat un peak major, dar cum ii spune numele, doar intr-un punct de pe plaja de turatii.
sper ca m-am facut inteles.
si inca ceva : cauta oameni care au experienta in asa ceva, nu iti fa lucrarea doar prin prisma pretului...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.