Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Capsula turbina A3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Geoge88918
Am un A3 din 97 si de vro 4 luni ma chinui cu el: mi se opreste motorul, consuma mult, nu fuge, manaca ulei. Am reusit sa rezolva majoritatea problemelor mai putin una: NU FUGE!
Mi-au verificat tot senzori, miau schimbat toate furtunele (cica era un furtun de vacuum spart), toate filtrele....degea. Mi-au zis ca nu stiu ce are :bash: ! Aseara un priteten mia zis ca sar putea sa fie capsula de la turbina si cica sa fac rost de alta......apoi a mai zis k cica nu se vinde fara turbina si ma costa 1000 si ceva de euro (muuuuuuuuuuuult prea mult pentu un student
) da mia zis ca se poate face rost si de capsula fara turbina.
Vreau sa ma ajutati si pe mine si sa imi spuneti daca asta e problema masinii si daca da de unde pot sa fac rost de acea capsula. Va multumesc anticipat!
catalin adrian82685
poi domnu student "care esti" auzi dumneata? daca ai avut bani sa-ti cumperi Audi A3 din 97 asta insemnand aproximativ 5-6 mii euro, ma intreb eu cum de nu ai inca 1000 ca sa iti iei piesa necesara. Sau cum ai facut tu banii aia de ti-ai luat masina. acum nu stiu ce sa zic, dar lumea e ciudata "vaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiii sunt student, stiti merg cu un Audi A3 si mi s-a stricat turbina nu am bani de alta noua" dar omul are A3 ce mai tura vura. deja m-am enervat cate faze am auzit de genul.
danmatyas
eu zic sa nu te iei dupa ce iti zic prietenii..si sa incepi sa schimbi piese pe ea.mai bine du-te la un service specializat, pune-o pe un tester.poate iti iei capsula si o iei degeaba.bafta
Geoge88918
In primul rand masina am primit-o de la o ruda nu mi-am cumparat-o eu. In al doilea rand 1000 de euro este o suma mare pentru oricene, indiferent ce este el. In al treilea rand eu am postat pe acest forum pebtru ca stiu ca aici sunt oameni destepti care se pricep la masini si ma-am gandit k poate sa ma ajute si pe mine sa iau decizia corecta, nu oameni care se leaga de teme care ies din categoria masinilor (de unde am avut bani, ca lumea e ciudata....nu iti convine nu citi si nu posta).
Am fost cu masina pe tester si nu a dat o eroare ca cica e un furtun spart sau infundat (acela de vacuum). As vrea sa stiu daca pot sa fac rost de capsula, fara sa cumpar turbina noua....va rog! multumesc
adi96187
George ignora acesti oameni care ocupa acest forum cu pareri paralele cu tematica auto si se framinta de finantele tale de unde provin. Parerea mea mergi la un service bun ca o rezolvi si nu cu costuri mari si nu desarma AUDI ESTE AUDI masina cu costuri de intretinere onorabile si calitate adevarata Multa bafta Audi a4 1,9 tdi
Cristi2
cum ti s-a sugerat mai sus, du-te la cineva priceput si lasa sfatul prietenilor. or fi pe aici oameni priceputi, dar ca si la doctor, daca nu cunosti toate simptomele si nu vezi bolnavul e greu de dat un diagnostic, d-apoi sa-l tratezi.

1000 de euro costa o turbina la reprezentanta. de curiozitate, mai sondeaza si o sa ramai surprins. eu stiu de 500-550 euro cu factura si garantie. plus ca mai exista oameni care chiar repara anumite chestii de pe turbina si posibilitatea de a gasi o piesa la ei e mult mai mare.
TEOFIL99749
Ti-am scris ceva in pm saptamina trecuta, dar nu ai raspuns.Am si capsule si turbine daca vrei.
salut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.