Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CONFIGURATIE NOUA OCTAVIA 1.6 MPI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
todinca99047
Sunt hotarat sa cumpar octavia II in detrimentul golfului...daca mi-a trebuit o luna sa ma hotarasc acum nu stiu cum sa o echipez( in afara de faptul ca as pune de toate pe ea smile.gif ). Am un buget de maxim 16.500 EUR ( nici un EUR in plus). Eu m-am gandit la urmatoarele configuratii:

1. Octavia Trend-1.6 MPI-black magic
PRET CIP: 12.950 eur (INCLUSIV CULOAREA)
DOTARI OPTIONALE:
+ 4 DIFUZOARE
+ ESP
+ GEAMURI ELECTRICE FATA/SPATE
+ PROIECTOARE CEATA
+ TELECOMANDA
+ MAXIDOT
= DDP 16.450 EUR

SAU

2. Octavia Elegance 1.6 MPI-black magic
+ Alarma cu controlul habitaclului
+ Maxi - DOT
= DDP 16.500

Intre aceste 2 configuratii as alege. As vrea daca se poate sa votati pe care dintre acestea sa o aleg.
Daca credeti ca ma puteti ajuta cu o configuratie mai buna astept sa o postati.
Silviu99120
varianta 1, dar in locul geamurilor electrice spate (in fata are electrice),care costa 151 euro, as pune alarma 159 euro. si eventual stergator luneta. parerea mea
todinca99047
da! m-am gandit si eu la asta ....
Salcianu94540
Vot: configuratia nr.1
serestely94734
clar 1
robert92637
TOT 1
CORINA78858
Varianta 1 este foarte bine gandita + sugestia lui Silviu99120 = masina perfecta. Sa o stapaniti sanatos cat de curand!!
Cso96419
geamurile din spate electrice sunt inutile, parerea mea. eu am pe golf si nu le-am folosit nici o data. numai ma bat de butoane cand vreau sa las geamul din fata. atunci le las cam un deget, injur o data, ridic inapoi geamul, las cel din fata. cam asta e procedura.
in rest nu prea are nici un rost, iar daca are si aer conditionat cu guri de aerisire si in spatem clar ca sunt inutile. de banii aceie pui ceva mai folositor.
ceva de care te folosesti zilnic.

PS. clar, varianta 1.
TLS-09
Varianta 1.
todinca99047
sper ca nu va induce in eroare faptul ca pe trend sunt mai multe optionale...stiti ca la elegance sunt deja in standard inafara de maxidot si esp???
serestely94734
MAXI DOT ce est exact??
robert92637
Este display-ul central din bord care iti afiseaza diverse informatii.
TLS-09
Asta
DORU
Trend, pt ca la acelasi pret are ESP inclus !
Bogdan84367
Varianta 1!!! Este mai completa.
Radu97668
si eu votez tot configuratia 1. geamurile electrice pe spate nu le-am folosit totusi niciodata, chiar daca imi pare bine ca le am si nu as renunta la ele (e gandirea aia tipic romaneasca: lasa dom'le sa fie, poate imi trebuie vreodata).
AlexTM
Eu sint Gica Contra smile.gif
Elegance are ESP si climatronic? Ce NU are, fata de varianta I ?

Eu votez hotarit cu varianta 2, dar cu alarma simpla (de diferenta de bani ... altceva)
Daniel65671
Poate renunti la Maxidot, care inseamna, din cate stiu eu, display cu caractere mari, (99 E) si la geamuri electrice spate (151E), dar iti recomand Pachetul de drumuri grele (138E), adica scut sub baia de ulei.
todinca99047
da...stiu ca este util pachetul de drumuri grele...dar nu imi place deloc cum o ridica....totusi o sa imi pun un scut de plastic...mi-as pune si de otel dar fara pachetul de drumuri grele....
MAXI DOT-ul este fixul meu la care nu pot renunta....am pasarici....optim ar fi elegance + esp dar nu am de unde sa mai fac rost de 500 eur...akum sunt curios daca la preturile de astazi (am inteles ca elegance are reducere 800 eur cip - sau asa e pretul stabilit akum) mai pot negocia ceva??
DORU ai idee cumva? pot obtine cumva moka vopseaua sau esp ???
DORU
Poti negocia, dar ia-ti gandul de la ESP !
Iar vopseaua metalizata e ~350 euro, deci putin probabil...dar daca discuti cu un Consilier vanzari Senior, poti spera la mai mult decat RadioCD sau alarma sau covorase, asta da.
todinca99047
smile.gif) pai ce negociere e asta covorase smile.gif) = 30 eur...pai asha scartari sunt asthia la skoda....pai o negociere de pret incepe de la cel putin 300 de eur in sus....pai la toyota si chiar si vw poti obtine si 1000 eur sa nu mai vb de ford....pai covorase ....chesti de 30-100 de eur este un cadou nu o negociere
DORU
Trend este deja un model la oferta, aici primesti cadouri.
La Elegance poate si o reducere mai substantiala...
todinca99047
am fost akum 2 saptamani si am vb cu un consilier....am prins ideea ca se poate obtine un discount la Elegance nu mi-a spus cat....dar cand te duci cu cash-ul in buzunar altfel vb smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.