Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CE tip de ulei pun la NUBIRA I
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Razwan98094
Fratilor, vreau sa schimb ulei la o nubira din 2000, ce ma sfatuiti de care sa iau, vreau ceva bun. |n plus as vrea sa schimb curea de distributie, va rog sa-mi spune-ti la cat ma poate duce estimativ: cureaua+ manopera la servis. Merci
mugur27821
Cauta daewoo 5w-30 sau omv 5w-40. Schimb distributie cu piesele lor cu tot 520 ron la service pe ferdinand grand garage sau citi center nu mai retin exact. Fara probleme pana acum. Toate bune
Cristian2
Dc vrei ceva ulei bun, baga Castrol 10W-40
James Kilowatt
Unul sintetic 5w30 sau 5w40. Mergi eventual pe siteul GM si vezi ce uleiuri recomanda ei.
Cristi32424
Sintetic 5W30 sau 5W40. Ca marca, ei recomanda Daewoo. La City Center mi-au pus o data Daewoo si alta data Mobil. Daca nu ai cartea, iata ce scrie acolo: API SH sau ACEA A1/A2/A3. SAE: 5W30, 10W30, 10W40, 15W40.
Cristi32424
Ca sa nu fie dubii, precizez ca poza de mai sus este din manualul Nubira I. Daca nu ai si vrei manualul, ti-l pot trimite pe e-mail in format PDF. Eu l-am primit de la Craiova.
Razwan98094
te rog sa-mi dai si mie carte tehnica Cristi32424, am facut rost de una dar poate aia pe care o ai tu este completa. Merci.
Ce vreau sa va mai spun este ca masina are peste 100.000 de km si ma gandeam ca poate exista ceva mai bun, ma refer la o marca care protezeaza mai bine motorul. Am intrebam la "Radacini", si tipa de acolo mi-a zis de unul sintetic 5w/40 Valvoline.
Sincer fratilor nu stiu ce ulei sa-i pun. Am 2 varinate (5w/40 care am inteles ca e sintetic si 10w/40 care ar fi semisintetic).

DECI CE E DE FACUT! o parere
James Kilowatt
Verifica MP smile.gif
Cristi32424
QUOTE(Razwan98094)
te rog sa-mi dai si mie carte tehnica Cristi32424, am facut rost de una dar poate aia pe care o ai tu este completa. Merci.
Ce vreau sa va mai spun este ca masina are peste 100.000 de km si ma gandeam ca poate exista ceva mai bun, ma refer la o marca care protezeaza mai bine motorul. Am intrebam la "Radacini", si tipa de acolo mi-a zis de unul sintetic 5w/40 Valvoline.
Sincer fratilor nu stiu ce ulei sa-i pun. Am 2 varinate (5w/40 care am inteles ca e sintetic si 10w/40 care ar fi semisintetic).

DECI CE E DE FACUT! o parere


1. Da-mi o adresa de e-mail unde sa-ti trimit cartea
2. Uleiuri pentru motoare mai mult rulate au intr-adevar cei de la Valvoline (Max Life) vezi detalii http://www.valvoline.com/pages/products/pr...asp?product=101
Razwan98094
cristi mailu meu este razwan_drg@yahoo.com - merci pentru cartea tehnica la NUBIRA
Cristi32424
QUOTE(Razwan98094)
cristi mailu meu este razwan_drg@yahoo.com - merci pe band.gif band.gif ntru cartea tehnica la NUBIRA


Ti-am trimis azi 12 Martie la ora 21:30...
Razwan98094
merci mult pentru manual am mai gasit ceva dar mult ma stufos ma refer la informatia gasita. le arhivez si ti le trimit poate te ajuta si pe tine.
Razwan98094
merci mult pentru manual am mai gasit ceva dar mult ma stufos ma refer la informatia gasita. le arhivez si ti le trimit poate te ajuta si pe tine.
Necros
QUOTE (Cristi32424 @ Feb 27 2007, 09:35 PM) *
Ca sa nu fie dubii, precizez ca poza de mai sus este din manualul Nubira I. Daca nu ai si vrei manualul, ti-l pot trimite pe e-mail in format PDF. Eu l-am primit de la Craiova.


Poti sa-mi trimiti si mie manualul de la Nubira I, adresa mea de email este alexpaunescu59@yahoo.com.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.