Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme de etanseitate la farurile de O2 ???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
iulian99365
:wave: salutare fanilor de O1 si 2
Doresc un raspuns ( daca se poate ) la pb care o am la O2 ( 15 000 km ), unde, dupa ce am trecut pe la spalatorie am observat aburirea geamurilor de far( la interior ) in dreptul duzelor de spalare geam .
va multumesc .
_Constantin_
Sa stii ca nu numai la skoda se intampla asa ceva, e o problema care apare mai des decat ne-ar placea. Banuiesc ca masina este in garantie si nu vad de ce nu ti-ar schimba farul. Daca ai umblat la becuri e posibil sa nu fi inchis bine acel capac. blush.gif
iulian99365
Da, masina este in garantie ; ce am uitat sa precizez este ca farurile sunt cu descarcare in xenon - din fabrica , iar "pata aburita " a aparut la ambele faruri in dreptul duzelor de spalare faruri ( DE CE ACOLO ?...ca nu ar avea nici o legatura )...si apoi mai e chestia, ca am mai spalat masina de atunci dar nu a mai aparut , deci ...cine o sa creada povestea asta la service ? unsure.gif
Toate cele bune , Constantin...
:cheers:
:bye:
_Constantin_
Nu cred ca au de ce sa refuze garantia. E posibil sa fie de la duzele de spalat desi nu vad legatura. In orice caz cu atat mai mult ca sunt xenon.
Ady1
Vezi daca farul este prevazut cu niste furtunase la sistemul de ventilatie , daca da du-te in service ca se rezolva fara sa schimbi farul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.