Help - Search - Members - Calendar
Full Version: As intra in clubul celor cu AVEO
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Ciprian98977
Tot citesc si ma distrez de parerile unora. Am mai postat o intrebare si in loc sa mi se raspunda la ea, forumisti s-au luat la cearta.
Deci..... Ma bate tare gandu sa imi iau un AVEO, dar din cate citesc sunt multe neajunsuri. Acum am 10 mii euro dar dupa aceea tot salarul de 10 mil il voi avea si ma intereseaza destul de mult consumul. Vad ca unii vorbesc de consum de 10 %. Sorry dar nu mi-l permit. Poate ca unii imi vor zice sa imi iau o masina SH. Nu vreau sa supar pe nimeni dar am si eu "pasarelele mele" Vreau o masina noua. Aveo mi-l place foarte mult dar sunt multe lucruri ce ma deranjeaza (pe langa consum) si anume rotile. Nu am auzit pe nimeni sa se planga de asta. Mie mi se par foarte mici in comparatie cu masina. Parca ar fi de matiz. Pozita scaunului este incomoda. Eu conduc cu scaunul mai in fata deci probabil ca m-ar deranja sa lovesc cu genunchiul in bord. Am un prieten ce si-a luat Logan si cica e multumit de el si se bucura ca nu a ales Aveo. Totusi ajutati-ma ...NU mi-as lua Logan. E OK consumul dar ... sa fim seriosi, oricate neajunsuri ar avea AVEO nu se poate compara cu Loganul. Sunt o fire mai nehotarata si chiar as avea nevoie de sfaturile voastre.
chevy
Exista versiuni care se vand cu anvelope de 15 inchi. Cat vrei de mari?
Cati km. faci pe an si unde cu preponderenta: urban sau extraurban?
James Kilowatt
Ia-ti una pe GPL daca te intereseaza consumul si intretinerea ieftina.... e mult mai economic decat o benzinara si ceva mai economica si decat un diesel chiar si lesinat gen dci 65 sau tdi 70.
Ciprian98977
QUOTE(Iulian74637)
Exista versiuni care se vand cu anvelope de 15 inchi. Cat vrei de mari?
Cati km. faci pe an si unde cu preponderenta: urban sau extraurban?


Aveo are 3 variante , 155/80R13 , 185/60R14 , 185/55R15 dar din pacate toate au aceiasi circumferinta exterioara, difera doar latimea (am intrebat pe un vulcanizator)

Fac in jur de 10 mii pe an cu preponderenta urban.
catalin99051
la versiunea 1.2 star ai pneuri pe 15 si referitor la consum dupa perioada de rodaj nu sare peste cel dat de producator, ba chiar mai putin in oras (verificat)
octavian67510
...e chestie de ce simti..oricum..tot masina de 10.000 euro iti iei...deci oricum vei avea problemele celor de 10.000...toate au...
...ai putea sa-ti iei logan mai putin dotat si sa mai ramai si cu bani...
...sau un aveo...cu vreo 8500 euro...ramai si cu bani...sau da 10.000 si iei fiat albea.. care e mai scumpa
...acu pe bune..daca ai 10.000 euro..ia-ti hyunday...are garantie extinsa la 6 ani...si ca si albea e facut in turcia...
..o alta masina facuta in turcia..ar fi clio...e o masina cinstita...a iesit mediu la toate testele...numai ca lumea s-a cam saturat...
...a si inca ceva...la 10.000 euro..poate si inca 200 iti iei o octavia...cea mai de jos..dar e posibil sa merite...si-a demonstrat fiabilitatea...
Ciprian98977
QUOTE(octavian67510)
...e chestie de ce simti..oricum..tot masina de
...a si inca ceva...la 10.000 euro..poate si inca 200 iti iei o octavia...cea mai de jos..dar e posibil sa merite...si-a demonstrat fiabilitatea...


Skoda Octavia la 10200 Euro (TTI) ????
Clar ca asta as alege-o chiar daca nu are nici o dotare.
Problema e ca eu nu am gasit nici unde la pretu asta. Stii tu vreun dealer care are pretul asta?
Ca zau ca n-as mai sta pe ganduri.
octavian67510
..http://www.google.ro/search?hl=ro&q=cea+mai+ieftina+octavia&meta=


http://www.wall-street.ro/articol/Auto/128...-generatie.html


e ziar din apprilie 2006...cand am luat eu masina...aveo...in august inca era pretul asta...asha ca mergi la dealeri...asta e modelul vechi...numai ei iti pot spune preturile...
Mandula
Este vorba evident de pretul CIP. La fel, noul Accent sare bine de 10.000 E.

Cat priveste consumul, daca circuli in aglomeratie urbana, sub 9.5-10 nu va consuma. Iar la motor rece, sau ger, sau ambuteiaje, va sari si de 11. Cel putin in Buc. asa se intampla (mie si altora), dar din ce am vazut e aplicabil si la alte orase mari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.