Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sfat pentru cumpararea unei masini
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
razvan93815
as dori sa ami iau o masina mica ca opel corsa sau agila,vw golf scurt,vw lupo sau polo,pe benzina ,second si sa coste sub 7000 euro,datimi un sfat,de care masina si daca ar fi bine sa ma duc chiarer eu an germania dupa ea
si anca o antrebare,este adevarart ca acum se poate da de carnet si la 16 ani,dar al iei la 18?
adi.mitrea
Pentru mașinile din topicul dat de tine ai nevoie de permis de conducere categoria B pe care îl poți obține la fix 18 ani. În altă ordine de idei, te poți apuca de școala de șoferi cu MAXIM două luni înainte de împlinirea a 18 ani, după care dai examen.

Despre mașini îi las pe alții să se pronunțe.
Marian58158
Salut.
Sotia mea are un Corsa. Sint nu multumit, ci foarte. A facut cu ea cam 60k km (nu am luat-o noua, ci la 48k km). Zilnic face Bv-Rupea (Valea Bogatii...) dus-intors, plus cam 30km (in medie) in Bv.
In 2 ani jumate am schimbat doar bratul dr spate (600000 rol) si consumabilele.
Foarte fiabila, consum 3,5 afara, 4,5 oras. Jos palaria in fata Corsei.
Adrian81432
Eu as inclina spre un Corsa diesel din tara sau un Golf 4 din Germania. Doar daca te duci dupa el ca aici nu gasesti pana in 7000 care sa merite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.