Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Octavia Elegance MPI vs Passat TDI second
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
todinca99047
Octavia Elegance MPI vs Passat TDI second

Vreau sa-mi cumpar luna viitoare Octavia Elegance benzina / 1.6 MPI / 102 CP .
Am vazut ca acest topic mai exista, ideea este ca au deviat raspunsurile.
Ma intereseaza, practic, ce se merita mai mult : Octavia Elegance noua sau un Passat TDI din 03/04 ?...nu vreau sa se puna amprenta pe cum este dotata octavia, cum merge s.a.m.d..
As dori doar sa comentam ce este de preferat : OCTAVIA ELEGANCE MPI 1.6 - 16.400 EUR(cu tot cu maxidot si scut plastic) sau PASSAT 1.9 TDI an 2003/04 - 100.000 km - maxim cu toate taxele 15.000 EUR (nerulat in RO - si ESP in plus)
Baby Blues
Masina din imagine este a ta? blink.gif blush.gif . Daca este a ta de ce vrei sa o schimbi?
Trecand la lucruri serioase mie mi se pare cam micut motorul de 1.6 pentru Octavia, dar...
Mai spune ceva despre optiunile celor doua.
Passatul banuiesc ca e cam full , nu?
E foarte greu! Totusi la 100.000 de km un Tdi nu este uzat ci se scalda in ape calde si chiar ii si place.
La 16.400 respectiv 15.000 eur, banuiesc ca e cam plina piata de oferte.
Dar apropos: ce are Passatul ala de e asa scump? Din 03/04, Passaturile pe Mobile .de sunt intre 10000 si 12.000 de eur! FULLL! Cu drum cu tot si inmatriculare il aduci sa zicem in 12-13-14.000 - Maxim !!!!!!!!!! arigato.gif
Otto73
a) e subiect de versus
cool.gif eu zic ca o masina noua e noua si cam 90% din masinile de pe piata romaneasca a SH-urilor au kilometrajul dat inapoi.
c) daca faci mai putin de 20k km/an nu cred ca merita diesel
DORU
De mutat la Versus si de unit cu cel identic de acolo. Multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.