Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel combo
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
marius99115
Tocmai mi-am cumparat un opel combo din 2003 si dupa ce i-am schimbat uleiul si filtrul nu a mers sa ii resetez chestia aia de la bord cu insp.am incercat si sa tin apasat pe jurnal de bord si am pus contactul si tot nu a mers.Da asta nu ar fii nimik problema mea mare e ca de vreo 2 zile nu se mai accelereaza cum o facea inainte.Adica apas pedala si nu mai se infige cum o facea.Cel putin in a 5 nu merge mai mult de 100,dar cateodata incepe si isi da drumul la mers,i-am schimbat si filtrul de aer si am pus si solutie de curatat injectoarele in motorina si tot nimik.Nu stiu de la ce ar putea sa fie?Masina are 50 000 de mile.As mai avea o intrebare ar fi cazul sa ii schimb si curea de distributie?[/i]
malin34426
valva EGR ramane deschisa din cand in cand , sau corectia turbinei are actuatorul gripat (axul sau). Testerul te va ajuta mai mult. Se intampla de obicei la cei care merg subturat. Incearca si sa o calci pe o distanta de min20 km la turatii de 4000
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.