Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Catalizator
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Alex72215
Pot pune la o vectra A motorina din 91 non euro, un catalizator sa zicem euro 2 sau 3..... si daca da...cam cat m-ar costa???
James Kilowatt
Poti pune orice, insa nu ajuta.
Oricum, incadrarea in grupa de poluare nu e data doar de catalizator ci si de alti factori.
Si chiar daca masina respecta normele, important e ce zice catalogul rar-ului si nu masuratoarea noxelor...
Alex72215
ok am inteles...deci daca le vine romanasilor nostri vreo idee cum ca masinile mai vechi de 8 ani si fara vreun euro nu au ce cauta pe strazi insemna ca am ca am pus-o...! Nu de alta dar nu mai mult pana la asta!...mersi oricum biggrin.gif
Alex-F1
Stai umpic bre....acuma hotaraste-te: "masinile mai vechi de 8 ani" sau cele "fara vreun euro"???...ca nu e acelasi lucru....acum 8 ani erau si masini cu euro 3!!! Io zic sa stai linistit frate, ca n-are cum sa se intample asa ceva....io stiu ca Romania e tara tuturor posibilitatilor, dar nici chiar asa...ar fi culmea culmilor sa se interzica cu desavarsire circulatia masinilor non-euro pe drum....eventual o sa ne loveasca cu impozite sau mai stiu io ce taxe inumane, asa ca sa platim cu varf si indesat daca vrem sa poluam in continuare curata noastra patrie, dar de interzis nu vad cum!!! blink.gif
Alex72215
eu vb de ambele cazuri..adik si masinile mai vechi de 8 ani, dar si cele care sunt mai noi dar nu au euro bla bla... ma rog ai inteles ideea!!!
Pacat insa ca nu se poate face nimic pentru ati imbunatati macar evacuarea noxelor...
si nici germanilor nu le veneau ideii din astea acum 6 ani sau 7.... dar a dat lege si propietarii cu masini mai vechi de 8 ani trebuiau sa le schimbe cu unele noi noute! Oricum noi suntem in urma vestului cu vreo 30 de ani asa ca nu imi fac griji biggrin.gif ...inca!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.