Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Captiva-diferenta de pret.....de ce?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
titi98745
Ma declar entuziasmat de prezenta noului model de la Chevrolet,distins,impozant,confortabil,fisa tehnica de invidiat si pret mai ca as zice acceptabil,daca nu as fi cautat aceasta masina in Germania. Surpriza,aceiasi motorizare aceiasi echipare model de referinta 2.0MT5 LTla noi costa aproximativ 25.000 fara taxe si fara accize pe cand in Germania este vanduta la 25.000 cu toate taxele(nu am mai adaugat taxa de nesimtire a guvernantilor)
De ce piata noastra e mai scumpa?Care e justificarea economica?(logica in nici un caz nu poate fi)
chevy
Cred ca anumite chestii tin de importator si de fiecare dealer. Spunea cineva ca preturile difera de la dealer la dealer. Asa ca ce sa mai vb. de preturile intre state. Si la service este o prostie. Am gasit pe net manualul pentru Kalos-ul meu si am observat ca anumite chestii se schimba din 30.000 in 30.000 de km. si nu la fiecare 15.000 cu se procedeaza acum.
TLS-09
Dorinta romanului de a mari profitul fara sa ofere nimic in plus.
chevy
QUOTE(TLS-09)
Dorinta romanului de a mari profitul fara sa ofere nimic in plus.


CORECT. S-au intr-un cuvant: HOTIE!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.