Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aveo, Logan sau ce altceva?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Ciprian98977
Vreau o parere sincera . Dispun de maxim 10000 euro si vreau sa imi cumpar o masina noua (de data asta, ca sunt satul de masini cu 100 mii km la bord. Am avut Dacia,Fiat Ritmo, Opel Kadet ,Mercedes Cobra ). Precizez ca vreau doar o varianta sedan cu geamuri electrice, ABS, AC. Momentan oscilez intre Logan si Chevrolet Aveo. Loganul ma incanta in primul rand la consum 6% (diesel) in schimb Aveo e mult mai ...masina :).
Eventual daca imi puteti recomanda si alta masina NOUA dar repet dispun de MAXIM 10000 euro. Deci nu ma intereseaza pretutile CIP.
Alex72215
ca sa fiu sincer...nu cred ca as oscila intre nici una dintre masinile alese de tine ci as mai astepta un pic adik as mai "depune" un pic, dar inca odata e doar parerea mea proprie!
iar in cazul tau.... nu stiu ce sa zic... Loganul :ban: asa cum ai spus si tu nu e decat logan iar aveo seamana a masina... ceva interesant ar mai fi si la Skoda....dar asta inseamna sa mai dai niste euroi... biggrin.gif ...iar tu ai spus ca nu se poate!

In orice caz...Logan-ul este inca o masina ieftina si pentru romani, si nu uita diesel-ul este un motor care consuma putin combustibil, dar este un motor foarte pretentios, iar o avarie nu se compara cu una de benzina nici pe departe!
chevy
La acesti bani iti recomand Logan Prestige, iar daca mergi mult DCI. Aveo, dupa parerea mea, merita numai la variantele de varf (Premium, Platinum cu motor de 1.4 16V) care depasesc aceasta suma.
marius88521
Aveo platinum costa 8560 euro CIP(culoare metalizata),cel putin atat am platit eu .Cu toate taxele incluse (tva + taxe vamale)ajunge la 11 mii.Varianta premium e mai ieftina cu cateva sute bune de euro.Eu am cumparat masina de la Rucom Craiova si am inteles ca preturile difera de la dealer la dealer.Daca ai 10 mii eu cred ca 800-1000 euro nu mai sunt o problema asa mare.
marius88521
La serviciu am Logan Laureate 1.6 si nu zic ca este o masina rea dar imi place mai mult Aveo.Daca o sa le testezi pe amandoua o sa vezi diferenta dintre ele adica , calitatea executiei,designul,nivelul dotarilor,dispunerea ergonomica a comenzilor,etc.
marius88521
La serviciu am Logan Laureate 1.6 si nu zic ca este o masina rea dar imi place mai mult Aveo.Daca o sa le testezi pe amandoua o sa vezi diferenta dintre ele adica , calitatea executiei,designul,nivelul dotarilor,dispunerea ergonomica a comenzilor,etc.
mugurel97263
La banii astia e chestie de"feeling" , cel putin eu asa am procedat atunci cand mi-am ales masina .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.