Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pompa de benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Florin Claudiu91688
Am o Skoda octavia 1.8 20v TURBO 4x4 si de curand ma lasat pompa de benzina. Am schimbat pompa in Targu Jiu la un service autorizat si acum nu mai imi indica cantitatea corecta de benzina in rezervor. Am fost la reprezentanta la Skoda si mi-au spus ca pompa nu este pusa la semn si asta este cauza. Am sunat la Targu JIu la service si astia mi-au spus ca nu are a face. Trebuie sa ma duc iar la Targu Jiu sa rezolv problema. Puteti sa-mi dati un sfat care este cauza ca sa stiu cand ajung la Targu Jiu ce trebuie sa fac? Va multumesc!
DORU
Sa inteleg ca service-ul autorizat care ti-a schimbat pompa benzina este altul decat reprezentanta Skoda?
Sincer, cei de la reprezentanta nu pot decat sa investigheze si sa repare eventual, dar garantia produsului si a manoperei este obligatia service-ului !

Verifica mai bine ca sonda din rezervor nu s-a defectat. Este o cauza posibila !
TEOFIL99749
trebuie refacuta o setare in ceasurile de bord.cei de la skoda stiu cum
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.