Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum pot cumpara
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Emil97719
:wave: Cum se poate cumpara un automobil in rate daca eu nu am carte de munca activa si nici societate dar,am putere materiala din alte venituri (legale) dar care nu pot fi luate in calculul venitului obtinut lunar.Adica am cu ce sa platesc rata dar nu am cum sa o dovedesc cu acte fiscale sau de astea.Nu se poaate obtine cu garantie ipotecara pe masina sau un bun imobil(casa,apartament)?
Baby Blues
Pai ai mers la vreo reprezentanta sau dealer sa-i intrebi? Banuiesc ca se poate . Daca ai bani orice se poate. Ce fel de venituri? Din ce? Asta intreb daca se poate sa ne spui ca sa ne dam seama cum pot fi luate in seama de cei care-ti dau ratele sau leasing-ul. Oricum daca venitul este legal inseamna ca platesi taxe la fisc si asta inseamna ca ai documente care atesta faptul ca ai venit. Nu?
Eduard RO
Pe cat facem pariu ca nu plateste taxe pentru ei? biggrin.gif Adica nu ii declara?
Ontopic: daca tot te-ai decis asupra ratelor si nu a leasingului de ce nu faci un imprumut, garantezi cu casa sau ceva platesti masina cash si gata? blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.