Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Golf powertrain pe Dacia?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
serginho
sal. Am si eu o intrebare. Am auzit la un prieten o afirmatie. Se poate pune motor si cutia de viteze de pe un golf IV pe o Dacia 1310. Multumesc si astept raspunsurile voastre. blush.gif blush.gif
Skywalker
99% sigur nu
Baby Blues
eu am vazut o Dacie diesel cu motor si cutie de Golf II. Avea facuta mentiunea si in carte. Oricum am inteles ca s-au facut cateva modificari si cu ciocanul si nicovala. biggrin.gif
serginho
si eu tot asa am spus. k nu are cum sa fie posibil asa ceva. dar prietenul asta al meu nu intelege. mai vreau sa vad pareri .......... :wave:
Seri
Ambele au motorul dispus transversal si tractiune pe fata, de ce nu ar fi posibil?
Cei de la "Bangla Bangers" de pe Discovery sigur ar putea face transformarea. Bernie se ocupa de motor, iar Leepu o face sa semene cu Ferrari F50. Mai ales ca Romania este putin mai avansata decat Bangladesh! biggrin.gif
Andrei38283
QUOTE(stefan_adrian)
eu am vazut o Dacie diesel cu motor si cutie de Golf II. Avea facuta mentiunea si in carte. Oricum am inteles ca s-au facut cateva modificari si cu ciocanul si nicovala. biggrin.gif

Exact. Si eu stiam de dacii cu motor si cutie de golf II. Din cate am auzit modificarile ar fi minore.
florin55503
QUOTE(Andrei38283)
QUOTE(stefan_adrian)
eu am vazut o Dacie diesel cu motor si cutie de Golf II. Avea facuta mentiunea si in carte. Oricum am inteles ca s-au facut cateva modificari si cu ciocanul si nicovala. biggrin.gif

Exact. Si eu stiam de dacii cu motor si cutie de golf II. Din cate am auzit modificarile ar fi minore.


da. eu zic ca se poate. sunt cateva dacii cu motor diesel de golf 2, dar si unele cu motor de audi. e una modoficata destul de extrem cu motor de bmw si tractiune spate. aripile din spate sunt evazate destul de puternic. si-a bagat omul niste cauciucuri groase de te sperii. e foarte rapida dacia aia (fiind foarte usoara). dar prietenl tau trebuie sa se gandeasca daca merita investitia aia. mai bine si-ar lua un 520 24V cu 150 CP.
Ghita A.
Omu zicea de Golf 4 nu de golf 2. Cred ca e oarece diferenta...
Baby Blues
QUOTE(Ghita A.)
Omu zicea de Golf 4 nu de golf 2. Cred ca e oarece diferenta...

Eu stiu dacii cu motor de Golf II, altcineva cu motor de Golf III si poate gasim pe cineva cu motor de Golf IV. Si asa rezolvam dilema biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.