Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dilema
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
An98606
Hello

Am si eu o intrebare, poate ca suna timpit, da cineva tot trebuie sa aiba o parere corecta sau avizate. Vreau sa achizitionez un Opel Corsa, model 2003 sau Ford Fiesta tot 2003. Care din ele merita? Ca sincer nu pot sa ma decid.
cristian95382
QUOTE(An98606)
Hello

Am si eu o intrebare, poate ca suna timpit, da cineva tot trebuie sa aiba o parere corecta sau avizate. Vreau sa achizitionez un Opel Corsa, model 2003 sau Ford Fiesta tot 2003. Care din ele merita? Ca sincer nu pot sa ma decid.


Parerea mea este ca este mult mai bun un opel corsa si arata si mai bine plus ca au niste motoare foarte bune.
lucian59987
opel corsa ar fi cel mai indicat,am avut ford fiesta nou nout si mi.a papat la 6000 km 2,5litri de ulei,cauze ?????????nu stiu am fost in garantie sa rezolvat o oarecare problema si,n final am scapat de ea,alta problema am mai avut si cu consumul de benzina,destul de mare pentru un motor de 1.3/60cp,undeva la 9.8pe oras
parerea mea este sa cumperi ce.ti place,ca te va reprezenta mai bine,caci de ce sa nu zic,poate am avut eu ghinionul de am patit cauzele astea,

multa bafta
florin55503
din pacate corsa pana in 2004 a avut probeleme la tomonerie. si era o chestie generala. in rest daca se rezolva problema asta numai de bine. motorul de 1.2 e destul de fasnet (are 80 CP parca) iar cel de 1.4 (90 sau 95 CP). e si varianta pe motorina de 1.7 dti de 75 CP care merita luata in seama. variantele pe benzina iti vor consuma multisor in oras. dar depinde cum mergi, la ce orea mergi si pe unde mergi. bafta
An98606
multumesc de indicatii, am mai sondat piata, si am decis sa-mi iau o masina noua pentru ca la pretul de 10.000 de euro, opel corsa nu are aer conditionat, lucru care imi trebuie din moment ce locuiesc in timisoara iar verile sint sufocante, o sa-mi iau un ford fiesta, nu o fi el la fel de bun da profit de discountul ce il ofera si am si 4 ani garantie fara limita de km. Sper sa fie o alegere care sa ma multumeasca.smile.gif)))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.