Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mai pot circula cu masina lovita?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
D87242
Pe 07-01-2007 am lovit masina, aripa stanga fata fiind indoita. Am fost la politie si mi-au fost eliberate procesul verbal si aurtorizatia de reparatie. La service am fost programat pt data de 26-02-2007. Intervalul dintre eliberarea autorizatiei si programare fiind mai mare de 30zile. Dupa expirarea celor 30 de zile mai pot circula cu masina nereparata?
HalbaSus
Teoretic nu, teoretic trebuie sa mergi la politie pentru prelungirea autorizatiei, eu am fost in situatia descrisa de tine si am circulat, e drept nu m-a oprit garda intre timp, dar cred ca daca ai o dovada (chiar expirata) si explici motivul pentru care nu ai reparat-o inca, nu te vor amenda (asta presupunand ca sunt de buna credinta).
Watcher
Sau cand te opreste politia spui ca a lovit nevasta masina aseara si acum te duci la politie smile.gif sau peste 2 ore...
Alex72215
crede-ma chiar nu conteaza amenda tot iti iei si iti retrag si certificatul.... asta in caz ca il ai, dar daca nu il ai si circuli cu masina si cu autorizatia expirata , asta e de penal! asa ca ai grija caci poate sa fie unul doar care sa te atentioneze, dar poti da si peste caposi!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.