Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pentru toti cei interesati de performante...
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
f1anatic
http://www.soundturbocharged.com/
HalbaSus
Mama ce penal... si culmea e ca au pus si filmul ala pe site in care arata o masina care scoate un FLUIERAT... ori din cate stiu eu turbinele nu FLUIERA... cel putin nu ca cea din film.

P.S: ma mira ca nu se vinde la pachet cu simulatorul de blow-off valve biggrin.gif
P.P.S: daca tot vorbim de simulatoare, am vazut unul care era chiar simpatic, il legai la sistemul audio al masinii si simula sunetele diverselor motoare (aveai o lista care includea ferrari-uri, porsche-uri, etc..). Desigur toate astea in functie de turatie... tot lame ca naiba era dar macar aveai sunet de ferrari in dacia logan biggrin.gif
f1anatic
Am eu citeva inregistrari audio de mare calitate a sunetului de motoare de F1. Piesa de performanta este 1995 Ferrari V12 (412 T2). Ce zici...iti trag un mp3 la 192 kbs ? Si la vara il asculti cu toate geamurile deschise ? E inregistrat la Paul Ricard - asa ca trebuie sa faci un cicuit prin oras care sa aproximeze Paul Ricard - ca sa nu existe contraste intre punctele tale de frinare si o turatie la maxim a ...errr boxelor.
HalbaSus
Neah... ceva cu McLaren nu ai ? biggrin.gif Oricum acest gen de "tuning" nu e nou, am vazut mult prea multe "M3"-uri 320i sau "S8"-uri cu motoare TDI sau un E-class care parcheaza deobicei langa mine, zilele trecute a devenit 4-matic... desi pana atunci avea tractiune spate biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.