Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Fiesta 1,4 sau Noul Seat Ibiza 1,4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
ion98665
salut ! am ocazia sa aleg intre un Ford Fiesta 1,4 si Noul Seat Ibiza 1,4 in afara de faptul ca fiesta e mai ieftin cu vreo 1.500 euro, as vrea sa stiu din punct de vedere al fiabilitatii care merita mai mult? Voi ce m-ati sfatui sa aleg?
Sau in jur de 11.500 euro ce alta marca recomandati ?
Daniel91961
Seat Ibiza este mult peste Ford Fiesta la fiabilitate si sa fim seriosi: Ford Fiesta so ugly car!!!
::::AL3X::::
Te sfatuiesc sa alegi Seat Ibiza pt ca fiesta nu e asa fdiabila...mai e si o vareianta in pretul acesta un Fiat Grande Punto tot de 1,4....e dragut....dar seat ramane prima optiune...parerea pe care o am eu....
Andrei59324
Seat ibiza.....sau mai poti lua Opel Corsa 1.3 CDTI care are un consum super.
cristian106139
eu d :wave:
cristian106139
Daca vrei sa-ti iei vreuna din aceste masini in leasing,te sfatuiesc la un Ibiza(ai casco si asigurarea inclusa in rata).Din punct de vedere al fiabilitatii,te sfatuiesc la un Ibiza.Este totusi o masina cu un renume(fabrica din Spania a fost preluata de apoape 20 de ani de VW,motorul este fabricat de VW impreuna cu AUDI,etc).succes
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.