Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Grande Punto vs Clio III vs noul Opel Corsa (toate noi)
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
mishutz
Caut cea mai buna masina din clasa celor de mai sus. Sunt deschis tuturor opiniilor obiective care sa fie si argumentate pe deasupra. Am mers weekendul trecut cu o fiesta 1.4 si 90 de cai diesel si mi-a lasat o impresie ok, dar presupun ca cele de mai sus au ceva peste acest model. Astept parerile voastre. Caut pareri despre modelele mai agile, un pic sportive daca exista, dar nu extrem de scumpe. Multumesc
danmatyas
nu exista fiesta 1.4 tdci 90 cp, eventual 68 cp sau 1.6-90 cp.eu as alege grande punto.
Mihai66305
As merge pe noul Opel Corsa, care are la baza platforma lui Grande Punto, dar e fabricat in Germania.
ciobanu48342
si eu tot spre corsa m-as uita.interiorul este de mare clasa, siguranta la fel.exteriorul nu prea imi place, dar ma rog, gusutile nu se discuta.Am mers cu una 1.2 80cp si mi-a placut foarte mult.silentioasa,fff stabila si aproape toate comenzile puse la indemana.pe langa asta mai e si pretul foarte accesibil
costea98547
Eu sunt cam in acceiasi dilema...dar la mine se mai discuta decat corsa & clio3.fiat are intretinere mult mai scumpa decat restul(firma lu' fratimiu are numai fiat-uri si e disperat cand ajunge acasa si imi mai spune de cate o factura venita la firma...)
raman cele 2 .dotari si preturi aprox egale,masini noi ambele.deci ce-ti place mai mult aia sa o iei...
bafta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.