Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mercedes w124 coupe info plz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
Andrei98379
VReau si eu sami cumpar un mercedes 200 CE as mai multe informatzii dak ma poate informa kreva...?
Andrei98379
haidetzi fratzilor nu stie nime nu a avut nima mercedes w124 coupe? vreau si eu niste detalii sunt bune k masini,consuma mult,sunt slabe.....?vreau sami aduc una de dincolo la 150000 de km
bebeko
Daca masina e chiar cea din poza , atunci e OK ! La vremea ei a fost super tare pe piata , mai ales ca era o varianta de top a celor de la Mercedes. Dar, ... ar fi recomandat motorul de 2.3l .Cel de 2l e putin cam slabut daca vrei sa mergi si putin mai sport cu masina nu doar la plimbare prin oras. In rest ai cam tot ce-ti trebuie : piele, scaune incalzite, clima bizonala, oglinzi electrice, sunroof, ...
"Slabute" ...hm... e totusi un Mercedes facut in perioada cand se punea mai mult accent pe fiabilitate :wave:

Acum vad ca si tu esti tot din Bistrita. Atunci sigur ai vazut un W124 coupe in oras !!! Culoare gri inchis, jenti , pleoape, folie ...
Andrei98379
Da sigur ma vazut masina ta defiecare data cand o vad ma uit la ea blink.gif im plac farurile a ta de kre ee k nu mai tzin minte 230? cat consuma si cat crezi k ar consuma un 200...?asa si inca ceva eo nu am mai avut w124 benzina ce motoare au pe injectzie sau carburator...?
bebeko
Injectie taticule. Nu iti face grija de consum ca se poate pune o instalatie de GPL tocmai pentru un cosum redus. Iar cand ai nevoie de putere, comuti pe benzina.
Andrei98379
instalatie GPL nush ce sa zic mai bine as pune un tub de bass biggrin.gif decat GPL totusi mare diferetza nu este la putere intre 200 si 230 , 10-15 cai cam asa am auzit k au ceva kick down ce ee aia ceva supra alimentare ?sau ce...
bebeko
Deci , tu stii cu ce se mananca o instalatie de GPL pe masina ? Adica ce este ??? Adica se face o modificare la motor pentru a putea merge cu ... gaz lichefiat, care este muult mai ieftin decat benzina si un consum ceva mai scazut cu performante asemenatoare cu benzina.
Motorul de 2l nu prea sa folosit pe coupe , dar daca tie iti place ... go for it !
Andrei98379
De kickdown nu stii sami zici nimik..?si apropo modelele cabrio leai vazut de la w124 vaii ruperrreee asa ceva nu face dacia nici in 10 ani in imagine ai kickdownul
bebeko
Habar nu am despre ce vorbesti :wave:
Andrei98379
Pai im zisse cineva de kickdown k ee cava supralimentare ce se activeaza de la anumita turatzie ,bine ala ce mio zis avea 260 CE poate 230 sa nu aiba da 220 sigur are k are 150 de animale(cai)
bebeko
Motorul de 2,2l este mult mai nou si a aparut doar pe modelele mai noi de Mercedes. Cel de 2,3l nu are nici o problema. Cred ca se aseamana cu cel de pe modelul 190.
Andrei98379
Al tau de kre ee 230? esti multzumit de el? e unicat in oras stiai:D;) sa cada numa taxele de inmatricularea masi si o sa fie 2 exemplare in tot orasu;) si poate ne vedem pe strazi;) la o linie ceva:))
Andrei98379
Al tau de kre ee 230? esti multzumit de el? e unicat in oras stiai:D;) sa cada numa taxele de inmatricularea masi si o sa fie 2 exemplare in tot orasu;) si poate ne vedem pe strazi;) la o linie ceva:))
Andrei98379
Al tau de kre ee 230? esti multzumit de el? e unicat in oras stiai:D;) sa cada numa taxele de inmatricularea masi si o sa fie 2 exemplare in tot orasu;) si poate ne vedem pe strazi;) la o linie ceva:))
Andrei98379
Al tau de kre ee 230? esti multzumit de el? e unicat in oras stiai:D;) sa cada numa taxele de inmatricularea masi si o sa fie 2 exemplare in tot orasu;) si poate ne vedem pe strazi;) la o linie ceva:))
bebeko
ok ... :sugiuc:
Catalin34341
QUOTE(bebeko)
Injectie taticule. Nu iti face grija de consum ca se poate pune o instalatie de GPL tocmai pentru un cosum redus. Iar cand ai nevoie de putere, comuti pe benzina.


GPL la Mercedes. Nu as sfatui...... :wave:
bebeko
GPL la Mercedes. Nu as sfatui...... :wave:[/quote]
De ce nu ??? Am deja GPL pe masinuta de 1 an si ... nici o problema :punk:
Andrei98379
Eu nu as pune GPL pe un motor mercedes cu 100 si ceva de mii de km si sa mearga si brici ee un pacat sa pui GPL si bebeko am gasit pe autovit un mertzan 230CE cu 5800 euro uitate sal vezi cik 106000 de km are....!!!din '94
bebeko
Ce naiba tot vorbiti prostii cu GPL - ul ??? Repet, este pe masina de 1 an si NICI O PROBLEMA !!!

Pe autovit sunt multe tepe. Ai grija :wave:
Andrei98379
Pai conteaza cat mergi cu masina nu de cat timp ai GPL si stai k doar ee Mercedes motoare bune si se strica usor da si cand so stricat nul mai face Nici VAN DAMME biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ma refer la noi in bistrita
bebeko
Uff, ... copii,copii ... biggrin.gif Masinuta a parcurs peste 25.ooo km de cand este pe GPL , si repet - nici o problema. Si Andrei crede-ma ca gasesti meseriasi de nota 10 si pentru Mercedes in Bistrita.
Andrei98379
Cati Km are mertzanu tau..?si ce an '92?pune o poza sal vad mai bine un pik:D
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.