Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Senzori placute de frana si lichidul pt parbriz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
F L O R i N
Am o nelamurire si vreau sa va intreb daca O2 are senzori pt placutele de frana si lichidul de parbriz deoarece am intrebat pe cineva cu O2 si mi a zis ca nu exista acesti doi senzori ceea ce mi se pare destul de anormal pt o asemenea masina.Va multumesc. arigato.gif
ionut83652
poi de ala de placute sigur are de ala de apa habar nam !
Bogdan84367
Salut Florin, da exista acesti senzori si isi fac treaba foarte bine, cine ti-as spus probabil nu era in cunostinta de cauza, numai bine!!!
F L O R i N
Multumesc Bogdan,am intrebat deoarece cel care mi a spus a fost informat chiar de un mecanic de la service ul Skoda care i a spus ca nu exista acesti senzori si mi s a parut dubios.
TLS-09
Imi amintesc o discutie similara despre alta marca(Ford ) parca unde se spune ca senzori avea doar la placutele din fata si nu si la cele din spate(exclus la cele cu tambur evident).Poate pe spate nu or fi dar pe fata are si Octavia I asa ca nu cred sa nu aiba varianta mai noua.
Referitor la nivelul lichidului de spalare m-ai pus in dificultate pentru ca nu-mi mai amintesc daca toate variantele au. Asa-mi trebuie daca nu las sa se goleasca vasul .
F L O R i N
Prietenul asta al meu care mi a spus chestia cu senzorii are ca si mine varianta Elegance care ma gandesc ca ar trebui sa aibe. biggrin.gif
TLS-09
Pai daca Elgance nu are atunci care sa aiba?Eu zic ca ai senzori.
ciprian93133
QUOTE(ionut83652)
poi de ala de placute sigur are de ala de apa habar nam !


senzori de lichid de parbriz are si fabia pe varianta elegance cel putin deci sigur si octavia....pt placute nu stiu ...
DORU
Consulta Manualul masinii. Daca optiunea "senzor lichid parbriz" are asterisc *, atunci e optional si tb verificat la dealer Skoda.

Senzor placute frana are si Octi 1 Elegance, deci il ai sigur !
F L O R i N
Am citit manualul si sunt trecute fara asterix.Doru,multumesc pt indrumare. arigato.gif
Sorin95959
am senzorii de care vorbeati ...la 1.9 tdi elegance...biggrin.gif...foarte mult timp umblu fara lichid pt parbriz...asa ca e mai mereu aprins smile.gif
F L O R i N
Acum doua zile am ramas fara lichid de parbriz si am constatat cu stupoare ca nu mi s a aprins becul in bord ceea ce m a facut sa cred ca nu am senzorul respectiv.Hai ca cel de placute mai inteleg sa nu l ai,dar asta de lichid......... :argue:
onet_bogdan
Sincer, parerea mea este ca senzorul de lichid de spalare este un moft. Cel de placute este obligatoriu. La Fabia mea din cate am vazut merg ceva fire la rotzi deci si la tine ar trebui sa fie senzor.
tighlat
Referitor la senzor lichid parbriz pe Octavia 2 Trend. Dupa ce s-a terminat lichidul pus in reprezentanta mi s-a aprins senzorul de bord. Am pus 2 L de lichid luat de la o benzinarie dar nu mai stiu daca era diluat sau concentrat. Cand s-au terminat astia 2 L nu s-a mai aprins martorul de bord pt. lichid. Ce s-a intamplat oare? S-o fi depus ceva pe senzor sau s-a bulit senzoru iarna trecuta cand n-am bagat lichid parbriz pentru iarna?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.