Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Azi am vazut primul CX7 in carne si oase
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
CRG
Arata betonn!! Foarte joasa (ma uitam in retrovizoare si era doar un pic mai inalta decat un Matiz), foarte agresiva.

culoarea era un visiniu, nu foarte inspirat, dar asta e o chestie de gust

Pacat ca nu are motorizare pe motorina, nu cred ca o sa castige o cota de piata prea mare in Europa.
cristi52331
Eu nu am sa inteleg niciodata de ce isi iau unii masini pe motorina...
CRG
cred ca la un jeep, ar cam merge totusi pe motorina.. personal nu mi-as permite sa am un jeep pe benzina
ciprian93133
QUOTE(CRG)
cred ca la un jeep, ar cam merge totusi pe motorina.. personal nu mi-as permite sa am un jeep pe benzina


acum eu zic ca daca iti permiti sa ai un jeep poate sa aiba pe instalatie si whisky de 20 de ani ca tot nu o sa ajungi la fundul sacului :cheers:
Otto73
Mie unul mi-i se pare galagioasa (se aude motorul destul de tare in habitaclu) asta compaarand cu mazda6s pe care o detin. :wave:
In rest numai cuvinte de lauda, nervoasa, stabila, aspect timeresc si sportiv atat la interior cat si la exterior, mi-a placut GPS-ul si camera video pt. parcarea cu spatele.
Am condus modelul CX7 grand touring AWD (eu unul nu mi-as lua modelul acesta FWD) si mi-a placut dar totusi e pe locul 3 dupa Infiniti FX 45 si Buick Enclave. :wave:
Apropo cat costa in Romania (pretul DDP la full option)?
In US trebuie sa-l negociezi, niciodata nu le da cat iti cer, eu la mazda6s am scos un discount de 3,000$. La dealerul care e departare de o mila de mine pretul CX 7-lui variaza intre 25,495$ si 31,194$.
CRG
ei bine, aici e distractia mare. Site-ul mazda.ro nu merge, iar la dealeri, masina nu apare in oferta. E o masina de neatins de catre muritori... blink.gif

Cred ca cine o avea si-o fi adus-o de-afara, altfel nu-nteleg.
Victor64536
sau a luato de aici:

http://www.domautomobile.ro/showroom.php?id_model=17

pretul este exagerat de mare fata de america. Hai sa asteptam sa aduca si dealerii Mazda.
Miu87084
CX-7 se vinde din august-sept 2006 in Romania whistling.gif .Cel putin pe 28 august 2006 cand am cumparat un mondeo, erau 4 bucati pregatite de vanzare in curte la BDT smile.gif.
Iulian HondaFan
CX-7 este intr-adevar un cross-over foarte reusit. banuiesc ca mazda i-ar putea pune si un diesel dar inca se vinde foarte bine in Asia si America pe benzina si nu cred ca ii intereseaza pe moment. am facut si io cu unul un test-drive AWD automat in 6 viteze. elegant, intr-adevar un pic galagios in sarcina maxima.

In America a aparut deja Ford Edge care este echivalentul dar e cu V6 de 3.5l si 265CP o alegere cred mai buna daca nu te freaca nimeni de ce ai cilindree asa de mare ( consuma la fel cat motorul turbo al CX-7). sunt planuri si pentru asta in Europa.

consumul este cam mare insa (medie 13l%)... desi pentru masa acestei masini + AWD este absolut in linie cu X3 de ex.
Otto73
Edge-ul este chiar un crossover reusit, precum si CX7-le.
Edge-ul e mai interesant (atat pt. mediu cat si pt. mine) cu fuel-cells
Otto73
Dar din pacate e doar prototip
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.