Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina 2005, 10.000 km, poate avea praf depus la motor?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
sorin37756
O masina din ianuarie 2005, 10.000 km, cumparata de la dealer din Romania, poate avea praf depus la motor, pe capac etc? Masina a circulat doar in Bucuresti si a fost parcata pe un trotuar, bulevard intens circulat.
Meditatorul
bineinteles!
Andrei Suzuki
Poate sa aiba praf pe motor si cand o iei de la dealer. Noroc ca le mai spala astia. laugh.gif
Eu mi-am vazut Ignisul in curte la dealer cu 3 zile inainte sa o ridic si era plina de praf.. Am zis ca nu-i adevarat.
air_wolf
normal. si in parcare daca sta se depune praful.
ncristi
Daca este vorba de Bucuresti atunci este ceva suspect...la curatenia din aceasta ultramoderna metropola mondiala praful, mizeria, jegul lipseste cu desavarsire.

Ar trebui a te ingrijoreze treaba asta si sa dai o fuga cu masina in service blink.gif

PS
Nu cumva masina este adusa din germania cu praful pus in adins pe masina ca sa ne polueze noua mandria de capitala blink.gif ?
CRG
poti eventual sa verifici daca nu cumva praful contine polenul unei specii de prin muntii Padurea Neagra sau urme de minereu din valea Rhonului.. :angel:

love CSI.. biggrin.gif
air_wolf
daca e depus IN motor, atunci da, e naspa si necesita interventie in service... blink.gif
Lucian55
Da, de obicei conteaza pe unde a circulat masina nu cat.
Fiesta avea ceva praf sub capota cand am luat-o de la dealer.
ozz86651
Eu am praf si in cauciucuri. In 1-2 saptamini se pune praful pe bord, dar in motor care e "afara"?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.