Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bord noul Seat LEON
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Gigi26392
As dori sa stiu de la posesorii noului SEAT Leon cum se comporta bordul acestuia. E singura parte care nu-mi place la aceasta masina. E plastic mult si cred ca, dupa o anumita perioada, incepe sa troncane. Presupunerile mele au o doza de realitate?
V L D
Eu is asi dori sa imi cumpar un seat leon . Am facut test drive cu 1,9tdi si pentru "placere" cu un Fr 2,0T. Nu prea cred ca vei avea astfel de probleme cu masina, singurul lucru care pot zice ca ma ingrijoreaza sau imi ridica semne de intrebare e ca e un picut cam zgomotos cel de 1,9. Domnisoara de la Seat mi-a spus ca asa e Seatul mai zgomotos pt ca e sportiv. Nu era un sunet "super" deranjant dar mi sa parut ca un motor de 2.0. Adevarul e ca am mers foarte putin cu un diesel cel mai mult am mers cu masini pe benzina.
Daniel91961
Eu deja mi-am comandat un seat leon.Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji,poate ca este mult plastic,dar masina este foarte bine alcatuita si finisata.Nu o sa troncane.
Razvan100780
Dragi forumisti!! Chiar sunt curios cum de faimoasa problema cu plasticele la LEON are o expunere atat de mica pe forum cand in viata reala este mult mai pregnanta.

Sa zicem ca din experienta stiu ca foarte multi oameni se plang de calitatea plasticelor la LEON, ALTEA, TOLEDO. Vad ca in cazul de fata a fost observat faptul ca pe bord este mult plastic.
Am si eu o intrebare (retorica evident): Puteti sa-mi spuneti macar 3-4 modele de masini la care pe bord sa nu fie plastic??? Si daca da se poate preciza si un pret orientativ pentru modelele respective?
E adevarat ca la LEON plasticul chiar nu e de cea mai buna calitate (aici mai ete vorba si despre gust), mai ales pe usi as spune eu. Problema este, si acest lucru este foarte usor de observat intr-un drive-test, ca dupa ce conduci masina sau mai precis spus in timp ce conduci masina nu prea ai cum sa observi plasticele (mai ales in cazul de fata), iar de troncanit, din pacate in Romania vor troncani la fel de tarziu ca la orice Golf sau Astra sau Focus sau Corolla(nu mai bag in discutie 307 sau c4 sau Megane care au greierasi peste tot).
Andrei59324
Am vb cu un prieten care lucreaza la un dealer seat si mi-a zis ca in ciuda aparentelor (de plastic ieftin) bordul este destul de bine prins si nu a auzit sa scartaie sau sa trosneasca.
Si eu sunt ingrijorat d chestia asta ca tre sa-mi vina si mie masina... biggrin.gif
soferitanebuna
am un fiat grande punto 1.4tj 120cp si as vrea sa il schimb.ma uit la seat leon 1.4tsi 125cp. ce parere aveti? merita? cat ajunge revizia la un seat? la fiat dau in jur de 3 mil. huh.gif multumesc anticipat tongue.gif
DORU
Sunt revizii mari si revizii mici. Apoi, pretul pt consumabile si manopera difera de la un service autorizat VAG la altul. O medie ar fi la 100 euro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.