Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor, miros urat Opel Corsa!!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
George87459
Salut, am un corsa din 2001, motor 1000cmc, benzina. Are un miros urat, intepator, parca e otrava. Puteti sa-mi spuneti de la ce este si cum fac sa scap de el? Sa fie de la AC?
cristian95382
QUOTE(George87459)
Salut, am un corsa din 2001, motor 1000cmc, benzina. Are un miros urat, intepator, parca e otrava. Puteti sa-mi spuneti de la ce este si cum fac sa scap de el? Sa fie de la AC?


Da e de la AC si trebuie sa schimbi filtru de polen pentru asta.
ionut83652
poi da si tu cu sprai (asta ca o gluma) problema e mai mult ca sigur de la radiatorul de freon ala din bord sa fisurat sau pierde pe undeva (nare nici o treaba filtrul de polen ala filtreaza aerul de afara este intradevar si un filtru pentru ac dar nul poti schimba tu pe ala (si nu prea se strica) deci mai mult ca sigur e de la radiatorul de ac dar nu ala din fata ci ala din inauntru si ai face bine sal schimbi ca din cate stiu eu e al dracului de otravitor freonul ala!
Alex72215
biggrin.gif nu ma intelege gesit...mi s-a intamplat si mie exact acelasi lucru la aceeasi masina numai ca din 2004....numai ca era vara... si cand bagam AC....trebuia sa iesi din masina ca sa nu vomiti :puke: ...trecusem peste un caine mort... si adunasem ceva carnitza :puke: a trebuit sa o spal bine bine....stiu ca e hilar ceea ce am spus dar incerca urc-o undeva si uitate sub ea!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.