Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum schimb filtru de clima la un opel zafira 2.0 DTI???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dorin97972
Cum pot schimba filtru de clima la un Opel zafira? Problema este ca nu stiu unde este pozitionat ca sa il pot schimba!!!!
Si mai am o problema......Cand clima in masina(climatronic) la temperaturi ridicate incepe sa se aude un fluerat....cred ca ii ventilatorul...Unde il gasesc poate mai trebe uns sau poate a mai avut cineva problema asta cu clima???

Mulrumesc
eddie
Probabil vrei sa spui filtrul de polen....Acesta este in spatele cutiei de la bord,care trebuie desfacuta din cateva suruburi si data jos pentru a avea aces la el.
Dorin97972
in care parte a bordului???? Pe mijloc !!!!
Gabriel97901
dorin filtrul de polen se afla in spatele torpedoului,se da jos torpedoul(iti trebuie cheie imbus de 4 sau 5 )si este o cutie neagra si dreptunghiulara in fata ,vezi ca are 3 sigurante ai grija cum le desfaci sa nu-ti sara se da capacul la o partesi se scoate filtrul.ai grija cum il scoti ca e plin de mizerie,si bine ar fi sa bagi un pic aspiratorul acolo sa cureti mizeria.eu l-am curatat la o vulknizare si l-am pus la loc.multa bafta
Dorin97972
Mersi de ajutor.....Sper sa reusesc!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.