Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme cu incarcatul pozelor
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
Baby Blues
Am o problema cu incarcatul pozelor ! Rog un sef sa ma ajutte pt ca sunt deja frustrat! biggrin.gif arigato.gif
Mariustom
Ceau Adrian :wave:
Vezi în Regulament la pct 15.
"15. Pozele atașate pe forum nu vor fi mai mari de 150.000 bytes sau 500X500 pixeli."
Și eu m-am lovit de problema asta. Până nu o scazi la mărimea respectivă, nu ți-o ia.
Baftă :wave:
Baby Blues
Mersi frumos ! Acum o sa incerc sa le lucrez biggrin.gif
Andrei Suzuki
Sau ai putea sa le urci pe imageshack.us. Si nu mai trebuie sa stai sa le micsorezi
Watcher
sau ai putea sa foloses ti imageshack.us = uploadezi poza si iti da codul special pt forumuri smile.gif

Mai au si un toolbar cu care in timp ce scrii pe forum, iei poza cu drag and drop si o trantesi in mesaj, o uploadeaza automat peimageshack si iti pune codul in mesajul tau wink.gif
Baby Blues
Vorbiti romaneste. biggrin.gif . Asta-i vreun program? blush.gif blush.gif
Watcher
imageshack.us este un site (ne spuen asta PUNCTUL tongue.gif si domeniul din coada)
Deci: intri pe www.imageshack.us , apesi pe BROWSE si alegi poza.
Bifezi .resize si alegi 640x480 for message boards si dai 'host it'.
Iti genereaza un cod (de fapt vreo 3 exemple). De obicei iei exemplul 2 si dai copy paste in raspunsul tau de pe forum.

@) daca vrei sa mearga mai usor iti instalezi din sectiunea TOOLS Imageshack toolbar pe care ulterior il folosesti astfel: deschizi in Windows Explorer folderul cu poza, iei poza cu drag nd drop si o drop in raspunsul de pe forum. Si se ocupa singur smile.gif

Mai clar de atat nu am cum sa explic
Watcher
Deoarece nu pot edita, vezi ca in adresa site-ului s-a strecurat o virgula la coada. Deschizi lonkul si apoi o stergi de la coada si dai refresh smile.gif
Baby Blues
Merci frumos ! biggrin.gif beer.gif
yeotamara97
Umplut piscina cu șampanie și a inotat cu nume mari https://doulajacksonvillefl.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.