Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Martor luminos bord- esp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
schumiallexx
Salutare dragi forumisti. Am o intrebare care poate sa imi fie lamurita printr-un raspuns simplu. Masina in cauza o fabia cu esp optional. Venind ca optional are un buton pe bord care daca il apas imi apare la bord martorul galben cu masina care derapeaza.
Si acum intrebarea. Acest buton decupleaza sau cupleaza sistemul. La dealer mi-a zis ca il cupleaza si in cartea tehnica ca il decupleaza.Vin zapezile si cred ca ar fi important sa stiu ce face acel buton.
Multumesc mult si o duminica placuta in continuare!
robert92637
Apasand butonul din bord il decuplezi. Aceeasi chestie si pt. ASR.
serestely94734
Adica la ASR cand cuplezi butonul si se aprinde beculetul (de asr) de la bord defapt decupleaza?
Andrei Suzuki
Eu stiu ca la orice masina,atata timp cat becul la bord e aprins,sistemul e DECUPLAT. Fie ca e ESP,ASR...etc.
Radu97668
Cand apesi butonul decuplezi sistemul respectiv (ASR, ESP...)
serestely94734
Treaba asta cu decuplatul nu o stiam.Merci
DORU
Aprinderea martorului in bord certifica faptul ca ESP este inactiv.
robert92637
QUOTE(serestely94734)
Adica la ASR cand cuplezi butonul si se aprinde beculetul (de asr) de la bord defapt decupleaza?

Exact. Cand martorul luminos din bord este aprins sistemul este decuplat. Si cartea tehnica e foarte clara in acest sens.
AlexTM
Pentru ca in mod normal trebuie sa fie cuplat.
Becul de pe bord e o avertizare ca sistemul (ESP sau ASR) a fost oprit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.