Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lada 111
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
rudolf
Am si eu o intrebare. Merita de cumparat Lada 111, pretul de leasing e de 5400 E, sau cam asa ceva. Are cineva Masina din asta de mai mult de sase luni??? Multumesc pentru orice informatie.
Gheorghe
parerea mea este ca la banii astia mai bine iti cumperi o SuperNova cu toate optiunile....stiu ca multi o sa rada dar nici cu Lada nu imi este rusine, daca tot cumperi o masina ieftina cu performante si fiabilitate scazuta mai bine cumpara SN full options, caci costurile de intretinere sunt mici si iti mai raman si bani...
Laurentiu_007
Intr-adevar, poti cumpara o SuperNova cu mai multe dotari, dar Lada are o fiabilitate f. buna. Despre dotarile putie pe care le are sti ca pot fi folosite o mai lunga perioada de timp, pt. ca nu cedeaza asa usor ca la Super Nova.Eu as alege o Lada.
Petre28632
Am parcurs aproape 30 000 km cu tanculetul de 1.400 kg.
Avantaje

robusta, fiabila, tinuta excelenta si la viteze de 180 km/h

dupa o coliziune cu o SN am constatat ca am doar grila si capota putin zgariata, dacia a ramas fara bara si avea nevoie de un service pt. indtreptat tabla.

Dezavantaje

vrea benzina de 98 co
geamurile electrice de nota 7 - dupa doua luni unul a inceput sa faca figuri la inchidere
Alte probleme n-am avut
Viorel30635
Am un autoturism Lada 112 Europa din aprilie 2002 si nu am avut nici un
fel de probleme tehnice. Adevarul este ca daca ai bani putini merita sa-ti
cumperi o astfel de masina comparativ cu ce ofera Dacia indiferent de varianta aleasa.
Singura problema o reprezinta piesele de schimb si service-ul care practic nu exista sau daca exista nu il stiu eu. Poate cineva ma ajuta cu
informatii in acest sens.
Gica-6
Nu stiu daca veti mai citi acest mesaj, avand in vedere ca ale voastre sunt ceva mai vechi... In orice caz ma bucur pentru voi ca sunteti multumiti de masinile voastre. Eu am avut o Lada Samara, in 1998 am cumparat-o nou-nouta cu zero km. Am tinut-o doar doi ani in care am parcurs 20k de km. Am avut nepermis de multe defecte la ea in acest interval, de la alternator, aprindere electronica, pana la un amortizor si carburator (era varianta fara injectie). Dupa cate spuneti se pare ca a progresat la fiabilitate marca asta.
Vad ca la ora actuala exista service in multe orase si ar trebui sa incerci in primul rand sa intrebi dealerul de la care ai cumparat-o (ca banuiesc ca ai luat-o de noua) sau daca nu arunca o privire la www.lada.ro si poti suna chiar importatorul, ar trebui sa te lamureasca.
Pentru Petre: ce ai vrut sa spui prin "tanculet de 1400 kg" ? Chiar atat cantareste? Eu am vazut din datele tehnice ca ar fi mai usoare, toate din familia 110-111-112, chiar si Niva.
Numai bine !
ionut32111
mai repede imi iau un cielo cu 6500E din 2003 full cu garantie inca 2 ani
EMaiL39329
eu m-as gandi bine ..... iua uite ce poti face din 111
EMaiL39329
uite si din spate
EMaiL39329
o super nova nu o poti face asa sii nici cielo si una alta cielo si sn vezi pe toate strazile si nu e ceva deosebit pe cand lada 111 nu prea vezi si nici standard nu arata prea rau... eu mi-as lua lada daca e de masina noua dar cu banii astia poti lua la mana a 2 si un renault laguna 1 full option care e masina adevarata
Andrei41739
mai copii pozele astea ale voastre m-au dat pe spate. numai ca mashina despre care vorbiti voi nu este Lada 111, este Lada 112 Europa. daca mai avetzi poze puteti, chiar va rog, sa le postati aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.