Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cumparare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Luci97784
salut ! vreau sa mi iau o masina cu tractiune spate pana in 35 000 E si am vazut aici pe site k unele masini kre le stiam eu cu tractiune spate au tractiune spate !!! d c ??? lamuritzima si pe mine si as mai dori dak nu sunt indiscret o lista cu masinile kre au tractiune spate si pot fi cumparate de la noi indiferent de pretz ( bine nu va ducetzi la lamborghini sau cine stie ce nava spatiala dasta ) ms mult baietzi biggrin.gif
Luci97784
scz akolo la tractiune spate am vrut sa zik k unele masini cu tractiune spate kre le credeam eu aici pe site au tractiune fatza in rest e bine !!!sry
adi.mitrea
BMW seria 1
BMW seria 3
_Constantin_
Te rog nu mai folosi prescurtari de mIRC( k, sry, akolo, zik), contravin cu regulamentul.

Referitor la masini ... In 35.000 euro Seria 1 si Seria 3, Mercedes C klasse dar la banii astia nu vei lua cine stie ce BMW sau Mercedes. Adica vei avea probabil un diesel si nu foarte multe dotari.

Da-ne mai multe detalii, masina de familie, sport, benzina/diesel, te intereseaza consumul, etc?
Luci97784
ma intereseaza foarte mult tractiunea spate pentru ca sunt un sofer sportiv adica de viteza si vreau si sa fac si niste cerculete cu ea . la consum sa fie cat de cat normala !!! pe mine mai mult ma interesa mai mult o lista cu masinile cu tractiune spate ca apoi ma orientam eu intelegi ?!!! ms
HalbaSus
In regulamentul forumul este interzis limbajul de mirc, te rog sa incerci sa scrii cat de cat corect, daca vrei poti folosi diacritice, dar evita pe viitor formulari gen "kre, k, tz, sh", etc...
Din pacate oferta masinilor cu tractiune spate in europa e destul de redusa, eu la banii tai as lua fara nici o discutie 320i, iar la 35.000 euro il iei cu dotari decente. Ar mai fi bmw seria 1 (care mie mi se pare prea mic) si mercedes C-class (care nu e foarte sportiv, ori daca vrei tractiune spate presupun ca o vrei pentru sportivitatea oferita).

Daca nu vrei masina de familie ci vrei masina sport poti opta pentru Honda S2000... ar mai fi nissan 350Z dar nu cred ca se incadreaza in pret.
Luci97784
si ma nemltumeste ceva !!! eu stiam ca bmw urile au tractiune spate da aici vad ca mai toate astea noi au tractiune fata !!! ori sau ticnit ei ori astia de pe site !!! nu vreau sa jignesc pe nimeni da nu cred k un 5cear are tractiune fata !!! voi ce ziceti vizavi de asta >????
HalbaSus
1. repet: nu mai folosi limbaj de mirc.
2. nici un bmw nu are tractiune fata... stai linistit.
_Constantin_
Nici un BMW din istorie nu a avut tractiune fata si nici nu va avea vreodata. Permanent bmw a avut si are in prezent tractiune spate cu motorul in fata. Singura exceptie a fost in anii 80 bmw M1 care a avut motorul amplasat central.

Nissan 350 Z este Pret CIP de la: 32.450 €. Cam scump parerea mea.
Honda S2000 39.215 EUR CIP
Vrei neaparat masina noua? La 35.000 euro poti sa iei unul din cele mai bune tractiune spate facute vreodata si anume vechiul M5, M3. Mi-am permis sa iti caut ceva si il gasesti aici Second si hai sa fim seriosi... e o super masina. Cate probleme poate avea o astfel de masina la 80.000 km? si asta e numai un exemplu, cel mai scump de fapt. Noua si eu iti recomand noul 320 daca iti place cum arata ( spatele mie nu imi place) dar la pretul asta nu vei avea nici o dotare premium, din pacate.
Luci97784
si totusi de ce pe site sunt cu tractiune fata bmwurile ???
Luci97784
mersi constantin si eu am cautat pe mobile.de si am gasit o gramada care sunt bune si se incadreaza de minune la cerintele mele dar cine se duce sa o ia de acolo ???
_Constantin_
care site? Se pot strecura greseli oriunde, mai ales pe internet deci nu baga in seama. Iti garantez ca toate bmw sunt tractiune spate sau 4x4, daca nu e asa ... dupa ce o cumperi poti sa mi-o dai mie. biggrin.gif

Nici nu trebuie sa te duci matale, sunt destui "bisnitari" care pentru o suma sunt dispusi sa faca drumul pentru tine. In general toate firmele care vand seconduri aduc si la comanda, le dai adresa, si un avans, ei se duc cu banii lor si ti-o aduc, daca esti multumit platesti diferenta. blush.gif
Luci97784
ba laso incolo cum adca ei se duc si imi aduc mie masina in tara si eu daca o vreau o iau daca nu nu ???
HalbaSus
QUOTE(Luci97784)
ba laso incolo cum adca ei se duc si imi aduc mie masina in tara si eu daca o vreau o iau daca nu nu ???


Pai tu ai platit un avans... sa zicem ca in cazul M3-ului in cauza ai platit 5000 de euro... poate mai putin, acum depinde cum evalueaza ei situatia. Daca nu iti trebuie masina ei raman cu 5000 de euro si si masina, pe care o vor vinde altei persoane, nu vad unde ar pierde ?
_Constantin_
Ei nu se duc acolo si cumpara orice, chiar daca tu le spui ceva fix, ei vor duce masina respectiva la diagnoza, o vor verifica, nu iti aduc orice. Este o practica destul de raspandita.

Hai sa o luam altfel, sa zicem ca drumul costa 500 euro, care l-ai plati oricum, diagnoza mai costa si aia 200 euro, care si tu i-ai plati. Da-mi mie 1000 euro in plus de pretul masinii si ma duc eu si ti-o aduc. To doar imi dai linkul. Pentru 300 euro, 2-5 zile maxim drum, ce dumnezeu, 50% din romani nu fac 300 euro pe luna nici daca aduna 2 salarii. Sa faci 300 euro doar ca te duci pana in Germania si te intorci... come on. Si daca tie nu iti place masina ce e mare chestie sa o vinzi mai departe. Oricum o iei cu cel putin 3000 euro mai ieftin decat in Romania, deci nimeni nu are de pierdut. Pe bune. Refuz sa cred ca in Buc nu se practica asta. Daca nu... iti dau eu niste adrese din Craiova, Valcea, baietii sunt dispusi si foarte priceputi.
Luci97784
gata mam hotarat asa la ceva ia uitete acu mai ramane sa trimit pe cineva !!! dativa si voi cu parerea !!!! :::
http://www.mobile.de/SIDY4dRIvQD3rbvVqFEKR...1242797320&
_Constantin_
Daca imi permiti o sa mai caut si in alte surse... sa inteleg ca vrei M3 Negru? biggrin.gif
Luci97784
da cam asa as vrea un M3 negru fara alte modificari !!!! daca poti sa mai cauti bine daca nu oricum mai ajutat mult si iti multumesc !!!
_Constantin_
Eu te intrebam nu sa iti caut un model anume ci sa ma interesez de eventuale probleme, statistici de pret, samd. Am gasit insa unele superbe in UK dar din pacate... volan pe dreapta. Pretul este in limita dar poti gasi cu mai putini km. Evita versiunile cu cutie SMG, pe langa faptul ca strica senzatia superba de la volan, daca se strica te baga in faliment, plus ca nimeni din romania nu ar sti sa o repare. blink.gif

Acum ce trebuie sa mai faci inainte de orice... gaseste un forum al posesorilor de bmw si incepe interogatoriile, intreaba de orice mic rahat, sa nu ai surprize. In rest masina gasita de tine e ... superba. arigato.gif
Luci97784
ms mult de incurajari !!! eu prefer intotdeauna o masina cu transmisie manuala decat una automata pentru ca vorba ta senzatia e superba la una manuala !!! cat despre detalii am gasit cateva forumuri si o sa incep sai iau la puricat pe toti !!! ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.