Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau sa imi cumpar masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
remus97626
am in jur de 10 000 de euro si as vrea sa imi cumpar o masina noua. I-as fi recunoscator celui care poate sa imi dea un sfat.Ce masina m-ati sfatiu sa imi cumpar cu acesti bani.Va multumesc.
Adrian90853
Un Volkswagen Polo- sau o Skoda Fabia vei avea un raport calitate-pret foarte bun
chevy
Uita-te si la Chevrolet Aveo sedan. Este mai mare decat cele doua de mai sus, dar si mai ieftina ca intretinere. In plus la banii astia o iei full.
adi.mitrea
QUOTE(Adrian90853)
Un Volkswagen Polo- sau o Skoda Fabia vei avea un raport calitate-pret foarte bun


Serios? Mai citește pe siturile producatorilor menționați de tine...

La 10.000 singura mașină bună, dotată și performantă e Logan. Mai poți încerca Clio Symbol (personal aș alege Logan)

La alte mărci sau modele poți sa ajungi cu o majorare de buget de 1000-2000 de euro. Depinde și de gusturile tale, dacă vrei un model de mașină mai nou, mai vechi. De asemenea mai sunt și costurile de întreținere unde Logan câștigă iar.

Modele vechi:
Opel Astra Classic 1.4, 90 de cai - 11.300 de euro (o poți scoate la 11.000) - e și singura pe care o recomand

Modele noi:
- Accent 1.4 aproximativ 11.000
- Corsa 1.0 sau 1.2 (al doilea ar fi mai recomandat)
Mihalache97576
Opel Astra Classic 1.4 + vechitura la REMAT =aprox. 10400 E
chevy
Mai baieti! Vedeti ca masinile din afara UE se importa cu taxe mai mici. Asa ca Chevrolet Aveo full option (inclusiv cutie automata + 10% discount) : 10.632 Euro (TTI).
Ca sa va convingeti: http://www.chevroletgtt.ro/nou/aveo_4_usi_platinum.html
Andrei59324
Adi are dreptate.....sungura masina care o potzi cumpara la 10.000E este Renault Clio......lasand la o parte Logan.....
ionut83652
doar un sfat personal cu 10000 euro eu mias lua un pasat sau un golf second hand oricum e mult mai bun dect un logan sau un clio nou si mai cred ca singura care ar merita banii cum spunea cineva mai sus ar fi opelul ala astra sau skoda fabia(desi asta e cam micuta)dar dacat sa optezi pentru un chevrolet mai buna o skoda iar daca te hotarasti la un sh mai baga cate um mesg si iti spunem cum sa cumperi un sh fara sa te intepi!asta doar in cazul in care o sati schimbi parerea!
Alex89808
frate cu 10000 e euro iti iei un opel omega din 2003 full option: navigatie color, 6 airbaguri, piele....etc...super limuzina!! think about that!
adi.mitrea
Și pe lângă acele dotări vine și FULL de probleme. Omul a zis că vrea mașină nouă. Hai să-l ajutăm în sensul ăsta.

O mașină SH e foarte tentantă, dar și dacă a picat (și sigur va pica) ceva la ea, te apucă durerile de cap. Trebuie să cauți piese, service de doi lei și așa mai departe. Nu sunt contra mașinilor SH. Pentru cine poate întreține și are răbdare cu un SH, e foarte bun.

Cine își dorește mașină nouă, dar cu opțiuni mai puține, e de înțeles.

LE: Acest Aveo nu e deloc de neglijat: http://www.chevroletgtt.ro/nou/aveo_4_usi_platinum.html Finisajele mi se par cele mai bune din clasă și segment de preț.
Aveo mi se pare că are un aspect chiar mai îngrijit chiar decât Astra mea. Dotările sunt de excepție!
cristian95382
Decat chevrolet mai bine logan!

Eu unul la banii astia as opta pentru o fabia daca ar fi una noua, iar una secand-hand un passat sau golf, chiar si octavia.Parerea mea!! :help:
chevy
Cristian, iti bati joc de om de-l pui sa-si cumpere Logan? smile.gif)
Alex-F1
Daca musai vrei sa fie NOUA masina, atunci raspunsul lui adi.mitrea e de departe cel mai elocvent!!! Si eu cam tot de maxim aceeasi suma voi dispune in curand pt. schimbarea masinii, dar io clar merg in Germania si-mi iau un SH, nici nu vreau sa aud de una noua de aici...asta e, fiecare face cum il taie capul!!! biggrin.gif Aveo ala chiar arata bine la o prima privire....in rest nu cunosc....vezi si tu, studiaza-l pe toate partile, baga un test drive (inclusiv pe drumuri cu denivelari/gropi).... Hai baftoi!!!! :wave:
Mihai98076
uite-te la Noul Corsa.ca dotari e peste toata ,si arata super.Pacat ca astepti 6luni la ea :ban:
Rudolf90835
6 luni?? da ce e frate rolls? smile.gif
razvan93815
dar peugeoutul 206,ce are,opel astra hatchback,sunt multe masini [modelul vechi de astra]
si si eu ati spun sincer,decat logan mai bine una second
mugurel97263
Remus...ai facut cea mai mare prostie atunci cand ai deschis acest topic fara o tinta cat de cat precisa . ACUM CRED CA ESTI MAI NEHOTARAT DECAT INAINTE.
Daca vrei sa faci o alegere , hotarastete pentru 2-3 modele de masini si apoi cere relatii despre acestea , altfel vei avea ocazia se capeti tot felul de informatii despre foarte multe masini si in modul acesta nu vei ajunge la nici un rezultat.
mugurel97263
Remus...ai facut cea mai mare prostie atunci cand ai deschis acest topic fara o tinta cat de cat precisa . ACUM CRED CA ESTI MAI NEHOTARAT DECAT INAINTE.
Daca vrei sa faci o alegere , hotarastete pentru 2-3 modele de masini si apoi cere relatii despre acestea , altfel vei avea ocazia se capeti tot felul de informatii despre foarte multe masini si in modul acesta nu vei ajunge la nici un rezultat.
_Theo_
exista cred 14507540734986730684*3258275937693 topic-uri cu "Masina pana in 10000 de euro" si in toate si "discuta" aceleasi lucruri... :bandit: uita-te pe celelalte topicuri...vei rezolva mai multe mai repede...bafta
eddie
QUOTE(Alex89808)
frate cu 10000 e euro iti iei un opel omega din 2003 full option: navigatie color, 6 airbaguri, piele....etc...super limuzina!! think about that!


Plus cat taxele si plus cati kilometri la bord ?
florin55503
am vazut eu o omega cum e cea descrisa mai sus in targ, cu motor de 2.5 diesel (cel de pe bmw) si sub 13.000 de euro nu o lasa. la 10.000 de euro cam iei teapa la passat. mai bine o compacta. asta daca vrei SH

daca vrei noua decat clio mai bine logan. mai spatioasa (in clio locurile din spate sunt de forma), mult mai ieftina de intretinut,

acum sa fiu sincer decat o fabia sau mai stiu eu ce cu motor in 3 cilindri care abia respira mai bine logan

asa cum a spus si adi mitrea, daca chiar vrei noua m-as uita la astra classic. corsa cu motor de 1.2 cam sare din buget
Adrian81432
Si eu iti recomand Astra classic 1.4 twinport asta dak nu vei fi dezamagit de interior care e destul de anost pt o masina in 2007. (chiar nu inteleg de ce nu s-au facut niste schimbari la interior) sau un Hyunday Accent pe motorina 110 cp sau benzina dak nu te incadrezi ca pret.
Adrian81432
Mai e ceva Noul Corsa isi face toti banii, masina anului in Romania sau in Europa nush exact.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.