Help - Search - Members - Calendar
Full Version: a aparut ... masina Toyota de 5000 EURO
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
vio
stie careva mai exact cum se cheama ... am intzeles ca din 2010 o sa o bage pe piatza UE . costa cam 5040 Euro DDP si e concurentul direct al Loganului de aia a si fost facuta masinuta.
Clauss92942
Pt. Europa o sa se asambleze in Turcia si numele ei este...voi ce nume i-ati da?
vio
smile.gif) cel devreme in 2010 smile.gif asa scria in articol smile.gif
Clauss92942
o avea doar 2 locuri...unul in spatele celuilalt si cand vezi doamna la volan si masculul in spate sa te gandesti la altele... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Xalanx
Eu as prefera una cu un loc, domnitza in brate si pentru o mai buna cooperare, cred ca as merge offroad...
Clauss92942
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ...si cand intra in ,,finish,, are dispozitiv de catapultare a domnitzei pt. a ajunge la ,,multiplu,,
M A R I U S
Mie mi se pare o miscare gresita din partea Toyota!Se compromite ca firma!Pai ce mai ramane din fiabilitatea Toyota la o masina de 5000 euro???Ca o masina sa fie fiabila, in primul rand componentele trebuie sa fie de calitate,materiale de calitate etc....toate astea nu se pot realiza decat cu costuri ridicate, nu cu 5000 euro!Pai cum ar suna un BMW sau un Audi de 5000euro?!?!Rasu' lumii!!Eu cred totusi ca Toyota nu va face miscarea asta ci, dimpotriva se va lupta undeva acolo sus la clasa premium!Sunt destui producatori care se concentreaza pe masini de 5000euro, sa-i lasam sa-si faca treaba!
_Constantin_
Zi-mi si mie o masina Toyota care are dotari si materiale premium?
vio
in primul rand s-ar putea sa nu fie comercializata sub sigla Toyota, pt ca s-ar platii pe brand mai mult si ar si intra in concurentza cu ce au ei pe piatza Europeana ) , doar fabricata de ei . si este concurentul direct al loganului ... ai lua logan sau toyota la fel ?? de asta e facuta mashina si pt cei care vor o a 2 mahina ieftina si buna ( asa zic ei )
Clauss92942
LuxuryEXportUS
_Constantin_
Aia nu e Toyota, e Lexus. Eu ma refeream la o masina TOYOTA care sa fie incadrata premium.?
M A R I U S
QUOTE(_Constantin_)
Aia nu e Toyota, e Lexus. Eu ma refeream la o masina TOYOTA care sa fie incadrata premium.?
Pai deocamdata Toyota nu e in clasa premium, eu sper sa ajunga acolo in urmatorii ani, nu sa scoata masini tip Logan!
vio
Cine ar mai cumpara Lexus ???? daca ar fi Toyota asa .... vezi Honda are aceiashi chestie wink.gif cu Honda si Accura wink.gif
Clauss92942
Intrebare: Voi daca ati dori sa ajungeti Nr. 1 in vanzari pe Terra, ati ignora acest segment de piata care are un potential enorm?
Nu cred ca va afecta calitatea de pana acum a modelelor actuale.
Au spus ca daca e nevoie vor inventa materiale noi(mai ieftine), dar calitatea va fi peste cea actuala la Logan.
Pretul in schimb va fi sub cel al Loganului.
Vor merge spre clasa premium fara indoiala, dar cu alte modele...daca nu vreti masina de 5000...uitati-o.
Exista modele diverse si daca voi simtiti ca va reprezinta sau mai bine zis reprezinta masina pe care o doriti este ok.
_Constantin_
Clauss foarte corect, englezii de la Autoexpress au testat sapt trecuta loganul MCV si au ramas impresionati, si-o doresc cu disperare. Si Ford are in proiect o asemenea masina si se pare ca dupa ultimele stiri ca s-ar produce la Craiova la vechea fabrica Daewoo.
Iulian HondaFan
ar putea-o sa o faca sub numele Daihatsu care e marca lor ieftina. si eu sunt de parere ca ar fi o greseala daca nu ar intra si in acest segment care isi descopera o piata semnificativa.
vio
Scion mai degraba biggrin.gif
Clauss92942
T O Y.O.L O G
DAN
dupa ffffff mult timp revin pe forum, nu de alta dar imi era dor de voi, toyotistii biggrin.gif beer.gif beer.gif .Modelul asta de care vorbiti voi nu se va fabrica in turcia ci in Sankt Petersburg...si va aparea mai devreme de 2010.Va fi fabricata de toyota, dar se va vinde sub alt nume..iar pretul nu va fi chiar de 5000 euro ci putin mai ridicat, in schimb va fi un sedan care va concura cu loganul, accentul..samd.
_Constantin_
welcome back DAN-SAN.
DAN
QUOTE(_Constantin_)
welcome back DAN-SAN.
arigato.gif arigato.gif arigato.gif
M A R I A N
Bine ai revenit!
Te rugam, lumineaza-ne si pe noi in privinta celor 2 noi Toyote-Corolla Sedan si Auris.Ce parere ai de ele?E adevarat ca primele Sedanuri vor veni din Japonia, apoi din South Africa, apoi din UK?Ai condus Sedanul?
DAN
QUOTE(Marian67562)
Bine ai revenit!
Te rugam, lumineaza-ne si pe noi in privinta celor 2 noi Toyote-Corolla Sedan si Auris.Ce parere ai de ele?E adevarat ca primele Sedanuri vor veni din Japonia, apoi din South Africa, apoi din UK?Ai condus Sedanul?


Da intr-adevar primele loturi sunt din japonia si au taxe vamale, dar urmatoarele vor veni din uk din cate stiu si vor scapa de taxele vamale.Inca nu l-am condus, astept sa il primeasca baietii de la iasi(cam peste 2 saptamani) si sa il conduc.am inteles ca isi iau varianta de 1.6 benzina.
Legionaru'
Chiar daca nu mai esti la Toyota , tot bine informat ai ramas!
DAN
QUOTE(Legionaru')
Chiar daca nu mai esti la Toyota , tot bine informat ai ramas!


ehhh...pentru mine toyota e o pasiune....
R_A_D_U
... doar din cauza asta ti-ai luat Honda... biggrin.gif
R_A_D_U
QUOTE(M A R I U S)
Mie mi se pare o miscare gresita din partea Toyota!Se compromite ca firma!Pai ce mai ramane din fiabilitatea Toyota la o masina de 5000 euro???Ca o masina sa fie fiabila, in primul rand componentele trebuie sa fie de calitate,materiale de calitate etc....toate astea nu se pot realiza decat cu costuri ridicate, nu cu 5000 euro!Pai cum ar suna un BMW sau un Audi de 5000euro?!?!Rasu' lumii!!Eu cred totusi ca Toyota nu va face miscarea asta ci, dimpotriva se va lupta undeva acolo sus la clasa premium!Sunt destui producatori care se concentreaza pe masini de 5000euro, sa-i lasam sa-si faca treaba!


Mie mi-a placut ce au zis astia de la top gear legat de modul in care s-a gandit din start aygo pt. a iesi o masina ieftina... Au proiectat-o sa fie ieftina... adica nu au facut un proiect al masinii si dupa aceea au taiat din costuri pentru a se incadra intr-un buget. So... : http://www.youtube.com/watch?v=GX2cxi7yy1Y
DAN
QUOTE(R_A_D_U)
... doar din cauza asta ti-ai luat Honda... biggrin.gif


biggrin.gif :angel: blush.gif arigato.gif
R_A_D_U
QUOTE(DAN)
QUOTE(R_A_D_U)
... doar din cauza asta ti-ai luat Honda... biggrin.gif


biggrin.gif :angel: blush.gif arigato.gif



:-??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.