Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Impozitul pe mijloacele de transport
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Alex89698
Am primit de la firma de leasing o scrisorica impreuna cu ultima factura prin care eram anuntat ca de la 01.01.2007 nu mai platesc ei impozitul si sa il refactureze, ci va trebui sa ma duc eu fain frumos la Administratia Publica locala sa completez declaratia fiscala si sa o depun pana la data de 31.01.2007 impreuna cu copie dupa contractul de leasing.

S-a mai comunicat si catre altii asta? In Craiova unde trebuie mers. Pana acum nu m-am lovit de astfel de probleme si habar nu am. De asemenea, stiti cumva cat ar fi impozitul anual la un autoturism cu motor de 1.2, euro 4, anul fabricatiei 2007 (conform certificat inmatriculare)? Se poate plati si esalonat si pana cand trebuie platit.

Multumesc!
marius96537
asta este!bine ai venit in EU!!
trebuie sa iti dea si copie dupa cartea de identitate!platesti tot acolo unde platesti si pentru casa impozitul!este cam 150 lei1
Alex89698
Deci sa iau la mine si copie dupa cartea de identitate a masinii? Ca fraierii aia au uitat sa pomeneasca si de asta si stateam iar la 2 cozi de 3-4 ore smile.gif)))
marius96537
trebuie si copia dupa carte si alte acte!mai bine da un telefon la directia fiscala si intreaba ca sa nu te duci de mai multe ori1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.