Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce viteza aveti la net?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
Pages: 1, 2
FESTINA
biggrin.gif
http://www.speedtest.net/index.php

Lucian55
mai e un topic asemanator deschis de mine acum vreo un an. sau cel putin era.
Lucian55
Nu prea imi iese cu pozele dar o sa pun rezultatele, pentru cine nu ma crede ii trimit mail.
Serverul din Bucuresti :
Download: 3237kb/s
Upload: 232kb/s
Latency: 100ms

Serverul din Saint Petersburg
Download: 763kb/s
Upload: 43kb/s
Latency:148ms
FESTINA
Nu am stiut ca mai exista unul, dar mi-a placut garafica, se pupa cu tematica forumului.

Se pare ca seara merge ceva mai bine.



Off topic
Folosesti functia URL (buton dreapta sus) si copy paste "Forum link (for most forums)"[/url]
FESTINA
blink.gif
gabi4
blink.gif
gabi4
smile.gif
gabi4
faceti diferenta intre 1 kb si 1 kB :pet:
ValiR




N-as putea spune ca e grozav dar merge biggrin.gif
Andrei Suzuki

FESTINA
Da are ceva viteza pe metropolitan "gabi4" si nici "Andrei Suzuki" nu sta deloc rau pe metropolitan, mai asteptam biggrin.gif

Se poate specifica furnizorul de net, si cum e conexiunea pe cablu, radio, sau fibra optica sau se considera reclama, ca poate unii dintre noi vor gasi solutii mai bune pt. conexiunea lor de net?
E doar o intrebare, daca nu e voie, nu e voie. biggrin.gif biggrin.gif
Andrei Suzuki
Eu am net de la RDS. FiberLink,cred. Abonamentul de 19$ (iarasi cred).
Cosmin65397
Provider Netservers...abonament comparabil cu cel de la rds de 9$
Cosmin65397
....
Cosmin65397
....
Watcher
Metro:
Londra:

New York:
URL=http://www.speedtest.net][/URL]
Dar conteaza foarte mult serverele lor aici. De exemplu la Londra am avut de mai multe ori viteza aia, nu a fost un accident, in schimb in Pakistan sau San Jose am avut viteze mult mai mici.

Mai e o chestie. Asta e netul la calc meu de la birou, s-ar putea sa mai faca si altii DL in acelasi timp smile.gif
air_wolf


ivghenie74744
sa nu va luati ZAPP !
download=581kb/s
upload=281kb/s
AlexTM
Una tare biggrin.gif


si

Andrei38283


Otto73
viteza mea
Pt. mine ca s-o atasez a fost o aventura. Voi cum ati procedat?
Eu am salvat pe comp si nu puteam sa o atasez ca avea extensia PNG si am printat-o iar apoi am scanat ce am printat si am salvat-o cu extensia jpg.
Primitiv, nu? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
ozz86651
Eu am aproximativ 300/300. E DSL de asta e sensibil egal.
Watcher
Noi ceilalti am folosit linkul pe care ni l-a generat automat siteul in partea dreapta jos, 'share your results' :)spe
eddie
Multumesc si eu,nici mie nu-mi reusise din prima ! :wave:



Mariustom
Ca să demonstrez ce am scris pe topicul despre RDS și nervii produși, postez și eu cu "vitezele mele" :evil: :


și


Comentariile sunt de prisos !!!

(ar putea fi o scuză pentru postarea dublă de 2 ori blush.gif )

Chiar sunt curios dacă mai este cineva cu o viteză AȘA de mică !!!


LE: Dacă aveți vreo sugestie, sunt "deschis" blush.gif
Eren
mariustom la tine e ceva in neregula smile.gif
si ca sa intaresc ce am spus si eu in topicul despre erdeesh


de mentionat poate nu observa unii .. e in bytes nu bits smile.gif
AlexTM
Mariustom si eu am viteza comparabila cu a ta ... spre Bucuresti.
In schimb spre Budapesta e beton. E pe pagina de dinainte.

Unde e deci Transilvania/Banatul smile.gif ?
_Constantin_
RDS RULZ.

Alex-F1
Asta e....... biggrin.gif Vorba aia: "e bine si-asa rau cum e".... whistling.gif Marius, chiar ca pe tine te "fac" aia de la Erdeesh Resita....io zic sa mergi sa le-o plimbi putin prin cavitatea bucala si-apoi sa-i calci putin si pe bombeu, sa vezi apoi cum o sa le creasca lor viteza de deplasare spre echipamente si-a ta la download..... biggrin.gif Succes!!!! :wave:
Alex-F1
QUOTE(Otto73)
Pt. mine ca s-o atasez a fost o aventura. Voi cum ati procedat? Eu am salvat pe comp si nu puteam sa o atasez ca avea extensia PNG si am printat-o iar apoi am scanat ce am printat si am salvat-o cu extensia jpg. Primitiv, nu? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


laugh.gif wallbash.gif ....super-primitiv....io-n locul tau nici nu mai ziceam la nimeni.... Pai cand salvai poza, pe langa extensia "png" mai puteai sa alegi si "bmp" (daca aveai curiozitatea sa te uiti), iar apoi bmp-ul il transformai simplu in jpg, ca s-o poti atasa aici pe forum.... :death: Da' nu-i bai....noi sa fim sanatosi, este? beer.gif
Mariustom
QUOTE(Eren)
mariustom la tine e ceva in neregula

Daaaaa, sunt prea calm cu ei :bash:

QUOTE(GhitaTM)
Mariustom si eu am viteza comparabila cu a ta ... spre Bucuresti. In schimb spre Budapesta e beton.
Unde e deci Transilvania/Banatul ?

Da, GhițăTM, exemplele tale de viteză la net sunt încă o dovadă că noi suntem mai aproape de West decât de București blush.gif whistling.gif :cenzurat:

QUOTE(Alex-F1)
Vorba aia: "e bine si-asa rau cum e".... Marius, chiar ca pe tine te "fac" aia de la Erdeesh Resita ... Pana acum nemultumitii sunt din orase mai mici (Baia Mare, Resita), dar in Timisoara mie mi-a mers ok pana acum ... super-primitiv....io-n locul tau nici nu mai ziceam la nimeni

Prietene Alex :boxing: :bash: :console: , tu mereu vrei să fii mai "altfel" decât noi, restul :scratchchin:
Lăsând deoparte că ai fost cam "extremist" urban pe topicul cu RDS, textul fiind mai sus, lăsând "cinismul" tău deoparte referitoare la "răul, așa cum e", dar de ce a trebuit să te iei de Otto, e frumos ce ai făcut ?
Și, pentru asta, a trebuit să postezi consecutiv după 7 minute ? Oare chiar nu ai observat că în dreapta mesajului propriu, sus, ai și un buton "modifică" ? Folosește-l cu încredere ! blink.gif biggrin.gif
Sau, de când poți folosi iar iconițele, ai devenit mai "înțepător" ? :coolspeak: :punk: :quiet: :bye:
Eren
ce orase mici ? k si in constanta sunt probleme mari .. multi pe care ii stiu injura rds-ul .. poate k suntem la capatul tarii aici si netu nu bate no.gif
f1anatic
Leone

Bogdan84367
C Z R
C Z R
Andrei55037
URL=http://www.speedtest.net][/URL]
C Z R
C Z R
C Z R
C Z R


Măi omule, postezi ca să te lauzi, sau să faci în ciudă altora blink.gif biggrin.gif ?
Edit by Mariustom
serginho
C Z R



Marius ma laud si eu cu netul, ca in rest nu am cu altceva biggrin.gif
Mariustom
Ba, eu cred că-mi faci în ciudă :evil: biggrin.gif beer.gif
C Z R
E na uite si nu e in ciuda : beer.gif :

C Z R
E si ca sa nu zici ca sunt rau: Paste Fericit si Hristos a-inviat! :


C Z R
se repeta, voila:

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.