Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Amortizor 320
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Cosmin97175
Buna ziua, as dori sa stiu cat ma costa un amortizor fata dreapt pt o seria 3 din 2003(150 cai); si daca e indicat sa mi-l cumpar din reprezentanta sau nu:)
Multumesc
Lucian55
Cumparatul pieselor de la alte magazine decat reprezentanta ai sanse 60% sa fie bune si 40% sa nu fie bune. Eu unul cumpar din reprezentanta.
Ionut45405
Daca gasesti o firma de incredere poti cumpara unul asa numit "de producator", adica acelasi care ti-l vinde reprezentanta dar nu in cutie cu BMW. Normal ca la un pret mult mai convenabil.
ionut83652
in mod normal dca piesele de la reprezentanta ar fi la fel de bune ca si cel;e originala cu care vine masina da sar merita dar nu o data sa intamplat ca alea de le reprezentanta sa fie mai proaste ca alea de producator cat despre amortizoarele iti recomand un monroe ,bilstein is foarte bune si nus scumpe!
Ionut45405
Monroe - NO WAY, Bilstein s-au cam prostit, sunt mai putine probleme la KYB (din surse sigure, nu dupa ureche, chiar Autonet a renuntat sa importe Bilstein). Eu am montat pe mai multe BMW Sachs si nu au fost probleme dar am avut certitudinea ca nu sunt "pirat".
ionut83652
de sachs stiam cs bune dar si preturile cam sar din tipare cat despre monroe aveam o parere buna dar sincer sa fiu nam incercat niciodata eu doar bilstein am testat si am fost multumit
Ionut45405
Daca nu ma insel si Heba care le-a adus pe piata a renuntat la Monroe... Ieftin si bun e destul de greu!
cristinel costel71091
Ramane la latitudinea fiecaruia ce piese isi pune pe masina.Dar cand te gandesti ca pretul poare fi de 10 ori mai mic la varianta de piesa ,, pe producator ,, nu ar trebui sa mai avem pretentia la calitatea piesei originale. :romania:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.