Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dalli
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
bogdan84786
in ultima perioada am observat ca agenti din parcarile dalli sunt din ce in ce mai nesimtiti, niciodata nu dau rest iar cateodata uita sa puna bonu in geam.
Astazi dupa ce am platit 2 ore la inceput am intarziat doar 5 min peste alea 2 ore si angajatu dalli vine la mine si pe un ton obrasnic si am refuzat sa-i mai platesc jumatatea de ora, am gresit?
Lucian55
Din punct de vedere legal nu ai procedat bine, dar d.p.d.v uman da.
Eu cand platesc o parcare si imi da bon, il inapoiez cand plec, dar daca se face ca ploua il cer si nu il mai dau inapoi.
mike.omega
@Bogdan: mai trebuiau niste ghilimele. Din pacate cam astia sunt taxatorii de prin parcari. Ori "uita" de bon ori e 12.000 ora si ei n-au rest si tot asa biggrin.gif

Eu o tot pacalesc pe o doamna dintr-o parcare din piata Tomis 3(Lucian citesti da? tongue.gif ) si nu-i platesc parcarea desi parchez acolo.
Ce ma deranjeaza e ca pana de sarbatori nu lua nimeni parcare, acuma s-au trezit sa taxe :bash: Ultima oara am ascuns masina dupa un Kangoo :angel:
bogdan84786
am din ce in ce mai multa boala pe societatea asta, dupa ce ca au luat toate trotoarele din Bucuresti si le-au facut parcari, (exemplu in spatele magazinului Unirea pietoni numai au pe unde sa treaca)nici nu-si educa angajatii, nesimtirea e maxima, sunt 2 parcari in care as da o teapa d-aia mare sa las masina vre-o 8 ore asa si sa nu le dau nimic, poate asa o sa invete sa se poarte mai frumos!
Lucian55
Depinde, sunt unele parcari unde cateodata este taxa cateodata nu.
OffTopic: mike te referi la parcarea aia de la romtelecom ? eu acolo am platit intotdeauna taxa.
mike.omega
@Lucian: cea din fata de la Alfa Beta, insa mi-a mers si in fata la posta tongue.gif Pur si simplu nu era nimeni care sa ma taxeze :angel:

Mai stiu parcari care defapt sunt alei. Daca parchezi pe stanga iti ia taxa, daca e carev prin zona iar daca parchezi pe dreapta nu zice nimeni nimic laugh.gif
ivghenie74744
poate suna cam provincial . am gasit azi in braila o parcare cu automat unde platesti si ti da bon+un nene care supraveghe cetatenii sa plateasca la automat , sa nu insele primaria????!!!!
in galati si focsani n am mai vazut , in bucuresti sunt?
adi.mitrea
Sistemul de care vorbești există și în centrul orașului Brașov. Eu nu am știut de el și am primit amendă pe care am rezolvat-o după cu băiatul de la parcare.

Eu urăsc Dalli din tot sufletul, au monopol la parcări și aș face orice să-i trag în piept, mai ales că abuzează de spațiul public trăgând niște linii galbene pe jos. Nu pază, îți găsești mașina zgâriată și așa mai departe...

Așa parcare aș face și eu dar din păcate nu am trecere la Videanu și alți primari unși cu galben Dalli.
gigi98597
QUOTE(adi.mitrea)
Sistemul de care vorbești există și în centrul orașului Brașov. Eu nu am știut de el și am primit amendă pe care am rezolvat-o după cu băiatul de la parcare.

Eu urăsc Dalli din tot sufletul, au monopol la parcări și aș face orice să-i trag în piept, mai ales că abuzează de spațiul public trăgând niște linii galbene pe jos. Nu pază, îți găsești mașina zgâriată și așa mai departe...

Așa parcare aș face și eu dar din păcate nu am trecere la Videanu și alți primari unși cu galben Dalli.


....frate unde ai vazut tu locurile de parcare cu plata marcate cu vopsea galbena la Dalli?Marcajul de culoare galbena se executa numai pt. delimitarea locurilor de TAXI,sau eventual pe drumurile nationale si autostrazi unde se lucreaza in(la) carosabil.Uita-te dreaq in Codul Rutier sectiunea Marcaje si indicatore rutiere.Si mai esti si sofer biggrin.gif Luati-ar Politia Rutiera permisul de conducere si examinarea ta sa fie peste 90 de zile biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
gigi98597
QUOTE(bogdan84786)
am din ce in ce mai multa boala pe societatea asta, dupa ce ca au luat toate trotoarele din Bucuresti si le-au facut parcari, (exemplu in spatele magazinului Unirea pietoni numai au pe unde sa treaca)nici nu-si educa angajatii, nesimtirea e maxima, sunt 2 parcari in care as da o teapa d-aia mare sa las masina vre-o 8 ore asa si sa nu le dau nimic, poate asa o sa invete sa se poarte mai frumos!

Nu societatea Dalli le-a luat ci Primaria Generala le-a oferit in concesiune pana in 2010.Pt. asta Dalli plateste 55,5% din incasari lunar.Toate parcarile existente sau infintate se fac numai cu avizul Comisiei de circulatie din cadrul Primariei Generale, iar avizele ei sunt votate de catre consilieri municipali alesi de noi toti la vremea respectiva. Deci Primaria este cointeresata daca vrea incasari de la Dalli sa faca parcari si pe bloc daca se poate.
PS. In cazul cand ai dori sa dai teapa gandeste-te ca exista si amenda cu puncte de penalizare + puncte pt. permis si mijloace de remorcare, mai ales ca administratorul societatii DALLI se numeste Radu Jianu iar directorul Directiei Politiei Rutiere din Inspectoratul General al Politiei Romane se numeste Dumitru Jianu.Absolut coincidenta! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.