Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aditiv benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Kun95299
Un prieten de-al meu a bagat ceva aditiv ce se gaseste la lanturile de magazine metro in benzina pentru a creste puterea motorului la Dacia Nova din 2002. A ajuns la viteza 190km/h.
Folositi asa ceva la vreun model Skoda? E sanatos?
DORU
Aditivul curata dar de aici si pana la a creste performantele atat de mult... e cale lunga! Masina avea probabil eroare mare la indicatorul de bord.
AlexTM
Eu nu adaug absolut nimic in benzina.
Cu atit mai putin ceva de la Metro.
serestely94734
Alimenteaza cu combustibil de calitate si este de ajuns!!!!!! band.gif
robert92637
Absolut corect ceea ce spune Doru. Decit sa bagam tot felul de porcarii in masini mai bine nu ne zgircim si alimentam cu combustibil de calitate. Eu personal sunt client fidel OMV si nu am avut nici o problema .
Attila62140
Cu Dacia Nova si eu as incerca, sincer.
robert92637
Ai dreptate. Si pe mine ma cam bate gandul sa bag un DuraLube.
Alex72641
Sa fie multumit prietenul ca nu i-au sarit cauciucurile in gura. Cauciucurile cu care a fost dotata si Dacia , rezista ( sau cel putin asa scrie pe ele ) pana pe la 180, dupa aia...
Poate avea si o vela ridicata si vant prielnic.
Mai incercase vreodata sa mearga cu viteza asta inainte? Sa nu fie cumva Placebo...
Kun95299
Fara aditiv a prins 150km/h
Acuma trebuie sa fii nebun sa circuli cu viteza aia pe drumurile din Romania.
Cu aditivu voia sa faca numai un test...
Am uitat sa mentionez ca cand a ajuns la 190 la ora, nu avea toba de esapament...deloc smile.gif Nu stiu daca chestia asta influenteaza.
DORU
La urechi, cu siguranta !! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.