Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motor Audi A2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Mircea65099
Aveti idee cat ar putea costa un motor de Audi A2? Un motor diesel cu 260.000 km mai poate sa "duca" sau e aproape de sfarsitul carierei?

Am gasit un A2 cu km mai sus mentionati la bord si as vrea sa stiu cam cat m-ar costa daca ma lasa motorul si trebuie sa-l schimb. Trebuie schimbat tot motorul sau...?
ionut83652
poi daca motoru ala o avut ulei la timp si indeajuns si o fost exploatat cat de cat normal deabia e la inceputul carierei daca o fost exploatat cum trebuie depasesti lejer 500 mii km cu el dar pentru a verifica asta e bine sa faci un test de4 compresie sa vezi cam ce uzura are si sa nu fie deja reparat (cine stie)!
Flav
Un motor diesel la 250 mii km, daca a fost intretinut cum trebuie, mai are viata inca cel putin atat daca nu si mai mult. Am vazut motoare diesel la 700 mii km care inca mergeau impecabil.
Mircea65099
Multumesc pentru raspunsuri :wave:

M-am hotarat totusi sa nu iau masina respectiva, o sa iau tot un Audi A2 diesel dar cu 97.000 km la bord biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.