Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nu gasesc motoras de la tzasnitoarea stergatoarelor :( !!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
cosmin - constantin88637
Salut !!! Bine v-am regasit, nu stiu cum am reusit dar am ars motorasul ala de la tzasnitoarea stergatoarelor, cred ca am uitat sa pun apa si l-am ars, dar nu stiu unde gasesc, modelul meu de lada are borcanul unde pun apa, altfel ca la celalalte lada pe care le mai stiu adica, motorasul asta de care vb. este undeva unde borcanul este scobit in lateral, si este f mic, ca la modelele astealalte este sus la capac. Nu stiu, daca as cauta de la alte modele de masini oare s-ar potrivi, ca din greseala am vaz cum e la opel vectra si se aseamna f mult dar nu am incercat, vroiam sa stiu si parerea voastra.Multzumesc biggrin.gif
Matei93575
Salut la Miercurea-Nirajului jud Mures se dezmembrazeaza si Lada 2104 si 2107 eu ti-as cumpara dar cum ajunge la tine???Daca pana atunci nu gasesti cand trec pe acolo intreb la ce pret e .Cu siguranta are pt ca aduce masini complete din Ungaria.Totusi sper sa gasesti pt ca nu vad nici o modalitate sa ajunga la tine ieftin si rapid! Bafta
eugen93201
QUOTE(cosmin - constantin88637)
...cred ca am uitat sa pun apa si l-am ars...

Cosmine, atat i-a fost! Nu are nici o legatura cu apa din borcan.
QUOTE(Matei93575)
...nu vad nici o modalitate sa ajunga la tine ieftin si rapid

Matei, modalitatea de a ajunge la Cosmin rapid si ieftin : curier !
cody-man
du-te la un magazin de piese auto dacia si cere sa-ti arate ambele modele de motorase "strop-gel"
unul dintre ele se monteaza intr-o scobitura in lateralul vasului si cred ca se va potrivi si la tine
am vazut si la alte tipuri de masini motorase asemanatoare
cel mai bine ar fi sa-l ai in buzunar pe cel stricat
Horia49540
e buna si chestia cu dacia, dar mai bine sa-ti iei unul de la sezmembrari original de lada...
daca nu si nu, se potriveste de la orice masina pe 12 V atata timp cat ili poti adapta la vasul original sau daca il iei cu tot cu vas... :wave:
cosmin - constantin88637
Va multumesc la toti pt. sfaturi si ajutor in special tie matei ca ai vrut sa fii dragut si amabil sa-mi cumperi unul, dar stati mai fratilor ca nu e chestie asa de viata si moarte, eu am vrut asa un sfat ca dekuma gasesc eu un motoras acolo.... :wave:
Horia49540
uite ti-am dat mai multe sfaturi, sa ai de unde alege
vezi ce saritori la nevoie suntem?! biggrin.gif :wave:
cosmin - constantin88637
Am vazut am vazut si va multumesc tuturor :notworthy: !!!! Ma gandesc eu ca m-am uitat la topicul cu intalnirea , acolo erati 11 mai sunt vreo 40 in toata tara?? pai daca tot suntem asa putini, iti dai seama ce mult conteaza sa auzi un sfat aici pe forum.
Cosmin65397
Hehe..eu ma intreb daca toti baietii cu Laditze ar stii sa umble pe net sa dea de noi ce bine ar fi ...dar din pacate nu toata lumea are acces si probabil nici nu cauta ...
Dragos56563
Subscriu... Numai ca nu mai sunt multi baieti ca noi, carora sa le placa Lada. Au ramas doar cei in virsta care nu prea se descurca cu calculatorul si in plus, ei folosesc Lada pe post de remorca sau tractor.

:wave:
eugen93201
QUOTE(Dragos56563)
Subscriu... Au ramas doar cei in virsta care nu prea se descurca cu calculatorul si in plus, ei folosesc Lada pe post de remorca sau tractor.

Dragos, cei in varsta nu se descurca cu calculatorul pentru ca unii nu-l au, dar sa stii ca le-am vazut masinile. Sunt niste bibelouri ! ingrijite, puse la punct si in stare de functionare. Lada este Lada, nu corcita ! Originala peste tot ! : motor, interior, bord, exterior etc.
Horia49540
eu abia astept sa mergem la intalnire in MUres, sa vad masinutele de acolo biggrin.gif bicycle.gif :boxing: :wave:
gabriel cretu
bine spus.......orice ar spune unii si altii Lada este o masina cu personalitate.......... :1:
Dragos56563
Sa stii !

:wave:
cosmin - constantin88637
Mai baieti, devin din ce in ce mai invidios, da voi asa o intalnire prin moldova nu faceti, ceva un bacau, galati...., sa pot in primul rand sa va intalnsc si eu shi in al doilea rand sa apara si molidul meu acolo pe nisthe poze smile.gif)), ( am incercat acuma cateva zile sa fac shi eu un turbo si peste 120 f greu mai urca acul sad.gif( ....., voi ziceati de 150.... sincer nush poate la motoarele de 1,5 in fine ) bye bye :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.