Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfat achizitionare Corsa 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
George96746
Buna ziua,

doresc sa cumpar o Corsa C din 2001, 43.000km, 1,2l, cutie Easytroinc

eu m-am uitat in cartea tehnica a masinii si am vazut ca are primele 3 inspectii facute la Opel Dibas, dar urmatoarele 2 nu sunt trecute in cartea tehnica DAR are facturile emise tot de acelasi service.
Oare de ce nu au pus stampila in carte?

intr-o factura am observat ca pe la varsta de 3 ani si 25.000km a schimbat
un "modul" selector viteze(cost vreo 20mil). si tot in acelasi an a schimbat un "cuplaj volan" (cam vreo 5 mil). Astea sunt bubele care precizati voi(pe forum) ca au Corsele?

in rest a mai shimbat niste bielete antiruliu(dar asta cred ca este ceva normal la drumurile noastre), are o zgarietura(mai urata) pe usa spate stg. si altele mici pe bara fata.

deci, un sfat, sa o cumpar? ce sanse am sa se mai strice ceva important? si mai ales: pot sa le rezolv alternativ (adica nu la un service Opel cu piese originale) cu banuti mai putini?

multumesc anticipat.
Sisi73634
Si eu as fi circumspect,ai grija ,masina este cu probleme!!!!!
George96746
Pe mine ma ingrijoreaza cutia de viteze...

chiar nu este nimeni care are cutie Easytronic (evident mai batranioara) sa ne impartaseasca "bucuriile" avute!

Ce poate sa mi se intample? worst case?


multumesc.
florin55503
la corsa din 2001-2004 au aparut des probleme la timonerie. era destul de scump de reparat. sincer m-as uita la alta masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.