Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutor, opel astra h 2005
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
cristian90365
bunaziua,
am o rugaminte, daca ma poate ajuta cineva.
un amic al meu a luat din germania o astra si dupa 2 luni s-a dus pompa de apa , cei din service au spus ca e defect de fabricatie, cand a ajuns la ei dupa un parcurs de vreo 50 km si au verificat lichidul de racire , in vas nu mai era nimic iar cand au vrut sa completeze acesta curgea direct jos. interesant ca nu s-a apris nimic la bord care sa avertizeze iar motorul a mers si merge si acu normal. am nevoie de o descriere la aparatele de bord la un Opel Astra H 1,7 cdti, an fabricatie 2005 , motor Z 17 DTL, pt ca am o carte in germana si nu stiu o boaba, ma intereseaza in special martorul de temp a apei. Care sunt situatiile in care se aprinde ? cand se pune contactul, cand creste temp, la cate grade? daca ma puteti ajuta cu o carte in format electronic pt acest model (chiar si in germana ca incerc -o trduc direct in calc).... va multumesc anticipat. smile
florin55503
daca are comp de bord ar trebui sa ii apara un mesaj coolfuel low
cristian90365
chiar nimeni nu ma poate ajuta?
down.gif
ionut83652
poi pe vasu de expansiune ar trebui sa fie un senzor (nu stiu exaca ta astra 2005 cum e)oricum becul se aprinde cand fierbe apa nu cand nu mai e dar totusi unele masini te mai atentioneaza c a scazut nivelu lichidului de racire cum e mercedesu!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.