Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pleoape Lancer 2.0 (eyelids)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Jax-Dark
Salutare.

Ma poate indruma cineva de unde pot sa imi cumpar pleoape de lancer 2.0, care sa poate sa fie vopsite in culoarea caroseriei?

Maine imi ridic masina de la dealer si nu am reusit sa gasesc nimic. Am incercat sa comand pe amazon.com(aam mai cumparat de pe acolo diverse carti etc...) dar furnizorul cu pleoapele nu livreaza in ROmania.

In cautarile mele pe google nu am gasit nimic.

Daca aveti cum sa imi dati ceva sugestii sau sa ma indrumati, as aprecia.

Multumesc,
Cristi59555
Salut.
Daca afli ceva anunta-ma si pe mine plz. Eu gasisem pe cineva prin CJ dar nu mai dau de persoana respectiva. Am fost si la cateva firme din Buc care fac tuning dar nu au asa ceva. Iar eu nu stiu firme care fac custom.
Daca stie cineva sa dea zvon in tara , cred ca sunt mai multi interesati biggrin.gif

:wave:
Marty
Cam asa ceva?
Mai aveti si voi putina rabdare, sa-mi vina si mie masina si poate facem un group buy de la aia. ne scoatem mai ieftin cu transportul.
Eu as vrea sa-mi iau de la ei niste stopuri negre ca astea cromate care vin standard pe masina, chiar nu-mi plac deloc.

Si ca tot veni vorba de faruri, ploape si alte nazbitii.. ce parere aveti de farurile astea?
Cristi59555
@marty
sunt exact pleoapele pe care le-am gasit si eu pe net si care sunt foarte misto.
Faruruile nu ma impresioneaza , dar fiecare cu gusturile lui.
Eu mai vreau sa-i pun un mic eleron gen ABT , M-class, ai prins ideea.

Dar cum facem cu aceste pleoape.

Tinem legatura pe MP biggrin.gif
Andrei101039
Hello!
Am eu o solutie pentru pleoape Lancer....
Cheltuieli minime....efect maxim....
Gasim una bucata spoiler fata.....sau spate lovit....:material flexibil, usor de modelat,usor de taiat, usor de lipit...That's all folks....
Marty
Lasa-ma sa ghicesc... Ai o Dacie din '75, cu faruri de Oltcit, stickere cu TURBO GTi pe usi si HAGI scris mare pe luneta, nu-i asa?
Andrei101039
Nu ai nimerit....
oricum e mai usor sa cauti solutii alternative decat sa incalzesti pc ul cautand piese pe care oricum nu ti le trimit in Romania.
Cand ai obosit cautand pleoape da-mi un mesaj si poate le rezolvam in Buc.
Marty
Multumesc frumos dar... nu, merci!
Referitor la piese aduse de afara, exista doua posibilitati:
1. Ai un prieten pe acolo, le cumpara si ti le trimite (cazul meu)
2. Apelezi la una dintre multele firme care se ocupa cu adus chestii din state.

P.S.: Nu-mi plac pleoapele pentru ca daca ar fi sa montez asa ceva, or sa fie mai ridicate decit capota si aripa (normal, de altfel, aplicindu-se pe far). Eu de acolo vreau sa-mi aduc niste stopuri negre, astea cromate ma seaca, nu-mi plac deloc.
Marty
QUOTE(Cristi59555)
@marty
sunt exact pleoapele pe care le-am gasit si eu pe net si care sunt foarte misto.
Faruruile nu ma impresioneaza , dar fiecare cu gusturile lui.
Eu mai vreau sa-i pun un mic eleron gen ABT , M-class, ai prins ideea.

Dar cum facem cu aceste pleoape.

Tinem legatura pe MP biggrin.gif


Ete, astia trimit si-n Romania. Se lauda un egiptean ca i-au trimis un kit de caroserie-n Egipt si ca l-a costat 1395 de dolari cu tot cu transport.
Jax-Dark
nu conteaza cum, ideea e ca masina acum e in service pentru refacerea spatelui si spoilerul lovit il vor da jos. oare as putea confectiona din el 2 pleoape?? hm... stiu ca e ciudat dar tre sa intreb, pentru ca am gasit undeva de vanzare si imi cere 210 euro pe ele si totusi, desi am bani nu vreau sa arunc cu ei.. cand stiu ca la vanzare pe magazin online in state ele costa 35 dolari+transport tot atat... ma rog... nu am un prieten acum disponibil acolo sa mi le trimita.

deci ce ziceti oare pot lua spoilerul spate spart sa il duc la o firma ceva sa imi prelucreze din el 2 pleoape care sa fie bine facute si nu sa arate a manea?
Marty
Ai incercat si la astia: http://body-kit.com/lan04eyelids.html ? Vezi ca trimit in Romania.
Marty
Mi-am comandat pe e-bay in state o pereche de faruri cu lupa, o pereche de stopuri si o evacuare. Sa vedem cum arata cind or aparea.
Cumpara cineva o pereche de faruri stock si o pereche de stopuri stock (cromate) ? biggrin.gif
Bogdan104277
Marty,

Ai primit pleoapele alea?

Ceva poze?
Marty
Unde am zis eu c-am cumparat pleoape? blink.gif Eu am cumparat asta
Gabriel95882
QUOTE(Marty)
Mi-am comandat pe e-bay in state o pereche de faruri cu lupa, o pereche de stopuri si o evacuare. Sa vedem cum arata cind or aparea.
Cumpara cineva o pereche de faruri stock si o pereche de stopuri stock (cromate) ? biggrin.gif



Marty, vreau eu stopurile cromate...discutam pe PM? astept un raspuns daca le mai ai... biggrin.gif
Marty
Stopurile nu le-am mai luat ca aia de la care am luat farurile, nu le aveau pe stoc si era lead-time-ul ucigator, iar din alta parte n-am vrut pentru ca ma omora inca un transfer bancar. Toba la fel.
In schimb, au venit farurile:

biggrin.gif
Marty
Care ai 1.6 si vrei niste faruri de 2.0, negre?
imhotep
Pleoape am luat eu de pe ebay.com 50 coco perechea cu tot cu transport din state.
AZAZEL
QUOTE(imhotep @ Oct 22 2007, 07:28 AM) *
Pleoape am luat eu de pe ebay.com 50 coco perechea cu tot cu transport din state.


off topic.
interesant user name ai . pacat ca nu stai mai mult pe forum.
zimbet
PRODUSE:
LANCER IX - pleoape fata - 38EURO NEVOPSITE - 68EURO VOPSITE


LANCER IX - pleoape spate - 53EURO NEVOPSITE - 83EURO VOPSITE


astea sunt preturile din russia...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.