Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Exfoliere lac - aripa spate A6
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Razvan88338
blush.gif Pe aripa din spate a inceput sa se exfolieze lacul de pe vopsea. Totul a inceput de la o nenorocita de spalatorie automata - OMV (nu sunt adeptul lor si le evit cat pot), care am vazut ca acum nici nu mai functioneaza. Avea periile uzate. La inceput a sarit lacul putin....c-am cat o moneda, acum suprafata s-a extins...si este...mare..... Nu cred ca am ce sa-i fac....decat vopsit intreaga aripa spate...masina este neagra si are vopsea metalizata.
Ma gandeam totusi, pana o vopsesc (c-am cat costa vopsitul........???), ca sa nu arate asa ca o piele jerpelita arsa de soare...sa iau un lac (spray....) si sa incerc...ceva...
Acum arata nasol .... toata masina este impecabila...iar pe aripa din spate zici ca sunt zoaie...
marius96537
mergi la un vopsitor bun si se rezolva!cu un smirgel fin de 1500-2000 iti da jos lacul si iti lacuieste la loc ca nou!bafta
Razvan88338
Multam, oricum...am rezolvat...partial...am vb...cu tipul la care am asigurarea CASCO si o sa incerc sa o fac pe CASCO... vopsit - lacuit... (oricum, ...culmea pe aceiasi parte...am o zgarietura mai lata...care nu a iesit cu polish si asa rezolv ambele chestii). In orice caz...zgarietura este putin vizibila...nu asta ma deranja....ci lacul sarit care se vede nashpa.
Sisi73634
nu incerca sa dai numai lac o sa arate naspa! se vor vedea urme de smirgel ,chiar daca este de 2000! La tine trebuie dat un filer(daca ai zgarieturi),dupa care vopsit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.