Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Solutie discuri frana Legacy 3.0
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
victor71773
Dupa mai multe postari in care imi exprimam nemultumirea fata de franele lui Legacy 3.0, a venit si ziua in care sa spun ca se pare ca cei de la Subaru au rezolvat problema!
Acum cca. 33 luni mi s-au schimbat (a treia oara in doi ani si jumatate!) discurile de frana fata. De data aceasta mi s-au montat discuri de Forester XT.
De atunci si pana acum nu am observat nici o problema, dimpotriva masina franeaza excelent si pot spune ca am probat-o atat la viteze mari (220 km/ora) cat si in oras pe aglomeratie mare.
De ce oare insa a durat atat pana sa gaseasca aceasta solutie? Mult timp si nervi se puteau evita...

Am uitat sa spun: discurile s-au schimbat in garantie, de fiecare data.

Victor
------------------
Subaru Legacy 3.0AT
G e o r g e
unde anume ai montat discurile de forester XT?

sunt de pe noul XT? ca cele de pe vechiul XT erau de dimensiuni mai mici .
victor71773
Ce fel de Forester nu stiu sa spun...
Discurile mi le-au montat cei de la Subaru Motors Trading, de pe Sos. de Centura.

Victor
----------------
Legacy 3.0AT
G e o r g e
bine ca au rezolvat problema wink.gif
f1anatic
Eu mi-am cumparat placute adevarate de frina (Cobb Street Formula) care sint recomandate pt. autocross si alte competitii usoare. Excelente. Cu discurile nu am avut probleme. Am aproape 30,000 de mile pe ele (50,000 km) si nu am probleme.
Legionaru'
QUOTE(f1anatic)
Cu discurile nu am avut probleme. Am aproape 30,000 de mile pe ele (50,000 km) si nu am probleme.


Pai daca esti de la Subaru Tecnica International! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.