Help - Search - Members - Calendar
Full Version: proiectoare O1
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
ilie33078
am reusit si mi-am montat proiectoare de ceta la 150 lei ron dar cu un buton de unde sa le aprind si sa le sting deoarece butonul original care trebuia sa-l montez in locul celuilat costa 330 lei ron.
DORU
Cateva poze, o scurta descriere a montajului si eventual detalii despre sursa/producatorul acestor proiectoare ar fi utila tuturor...
ilie33078
a desfacut farul din locas, a decupat locul unde vine proiectoarele, desurubat ornamentele din plastic si a pus proiectorul in locasul lui si a repetat operatia inversa.dupa aceea a schimbat mufa care era inainte la faruri si semnalizare cu alta si mi-a tras fir in fata pt. buton sa aprind proiectoarele, la fir se monteaza si un releu.butonul mi l-a pus jos unde este locasul din partea dreapta a volanului cum stai la volan.montajul mi l-a facut un electrician de la skoda.
DORU
Multumim pt detalii.
E OK daca cineva de la Skoda ti-a facut cablajul, asa ai garantia lucrarii.
onet_bogdan
Salutare,
ne poti spune si un cost total al operatiunii. In catalogul cu piese originale apare pretul de 920 Ron pentru proiectoare la care se adauga si manopera. Mi se pare un pic cam mult.
fatu65850
proiectoarele care le-ai montat merg si pe farurile ..octavia tour?


octavia tour 1.6 102CP
ilie33078
tot momtajul cu proiectoare=150 lei ron si merg pe octavia tour m-ai inteles fatu65850
fatu65850
proiectoarele de unde le-ai procurat ??
ilie33078
de la electrician sau daca le gasesti in alta parte mai ieftin poti sa le cumperi.astept sa-mi spui dupa ce le-ai montat daca esti multumit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.