Help - Search - Members - Calendar
Full Version: reprezentanta CONSTANTA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
alex86623
Daca vreti sa dati bani de pomana veniti la reprezentanta VOLVO Constanta , str. Baba Novac , nr. 78 . Eu m-am dus bou si am plecat asemenea , dar cu 80 ron mai putin in buzunar , bani pentru tester ( sau ma rog ...) Se pare ca nu au pe cineva care sa stie sa dea un diagnostic unei masini dupa ce un calculator le spune ceva , ei stiu ce , pentru ca tu nu ai voie sa stai langa masina ta , fiind un mare secret cum se uita ei ca prostii pe monitor . Deci dragilor folositi cu incredere reprezentanta VOLVO Constanta daca aveti de schimbat uleiul la motor , un filtru de aer , de completat lichidul de spalare parbriz si cam atat . Va las cu necazurile voastre , bafta !
marius96537
nu trebuia sa platesti daca nu ti-au facut diagnoza pe care ai cerut-o!!
la multe service-uri este aceasta politica secreta de a nu informa clientul doar de ai luoa banii!de economie de piata adica ca la piata!!!!
Sisi73634
Majoritatea reprezentatelor din tara nu au oameni pregatiti.De ce?Pt. ca le dau la angajati un salar de c.....,si nu-si trimit oameni la scolarizare in vest.
Eu am patit la fel am mers cu masina la diagnoza si am luat-o tractata,mi-au ars pompa de benzina la un Bmw 520.Ei au spus ca atunci trebuia sa se strice,a fost o intamplare ca s-a stricat la ei.
cristian79720
serviceul este o problema in toata tara aproape la toate marcile de import.explicatia este ca s-au vandut mai multe masini decat au capacitatea de service.asta este un aspect.alta problema este ca se castiga f bine din reviziile obligatorii(unde se schimba uleiul si cateva filtre la niste preturi exorbitante)incat nu mai este nimeni interesat de scolarizarea salariatilor pt eventuale reparatii.cu garantiile este alta gogorita;daca ceri lista cu piesele si subansamblele care fac obiectul garantie o sa vezi ca tot ce se poate strica nu intra in aceasta lista asa ca...
lucrurile nu s-au schimbat cu nimic; e ca la vechile dacii daca aveai noroc sa nimeresti o masina buna erai un om fericit ,daca nu ca si acum nervi,servisuri care te aburesc si iti jignesc inteligenta cu explicatii de doi lei,si incompetenti care nu vor sau nu stiu sa iti reparea masina si o iau ei asa pe bajbiite poate nimeresc ceva.
din pacate in tara asta nimeni nici o institutue sau organism nu te apara pe tine ca si consumator in lupta cu producatorii sau vanzatorii in situatiile de litigiu.este mult de discutat pe tema asta dar nimic nu se va rezolva.
sa auzim de bine
Ediz33425
Salut!

Topicul este deschis pe 15 ian 2007,dar am dorit sa va informez despre preturile practicate de reprezentanta Volvo din Cta :ptr un set ambreiaj + manopera au cerut 6000 RON(60.000.000 Lei vechi)!!!(cca 1800 EURO). :minigun:

La inceputul lunii mai am avut un drum la Istanbul,unde m-am interesat de acelasi set ambreiaj+manopera la service Volvo cca 400 EURO! blink.gif

No comment!

(Masina este un VOLVO S 40 1.9 TD(105 CP) an fab.2004)
Horia65398
QUOTE(Ediz33425)
am dorit sa va informez despre preturile practicate de reprezentanta Volvo din Cta :ptr un set ambreiaj + manopera au cerut 6000 RON(60.000.000 Lei vechi)!!!(cca 1800 EURO). :minigun:


Astia sunt mai tari ca noi biggrin.gif. Mult mai tari
dragoi112217
Am avut aceiasi problema cu reprezentanta de la Constanta...am un s80 2,9 si am avut un mesaj de eroare in bord,si am fost sa vad ce se intampla...dupa o scanare,mi-au spus sa schimb senzorul de la axul cu came.l-am comandat de la un magazin de piese,in ideea ca e mai ieftin decat la service..am platit 1200 ron ptr senzor si manopera(3 suruburi),ptr ca intr-un final sa se dovedeasca ca trebuia sa schimb debitmetrul!!!
distanta cam mare de la axul cu came la debitmetru...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.