Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cielo din '96+catalizator=euro 3 ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
liviu59534
Am un Cielo corean din 1996. Stie cineva daca se poate pune catalizator pentru euro 3? Poate fi omologat cu euro 3? Daca da, unde se poate face si cat costa?
James Kilowatt
Din cate stiu, nu se poate. Nu e vorba numai de catalizator, ci si de managementul egr-ului, numarul de sonde lambda (cielo din '96 cred ca nu are nici una ci potentiometru de CO) si alte prostii.
Si chiar daca s-ar putea nu cred ca ajuta, pentru ca RAR-ul nu o omologheaza dupa poluare ci dupa celebrul lor catalog.
marius96537
din dat de 01.01.2007 se pot inscriie si omologa tot felul de euro si non-euro!nu vad interesul pentru euro3!sa fie pentru taxele mai mici?atunci nu se poate ca doar o toba catalitica sa schimbe incadrarea chimica din euro1-2 sau altele!
ALBERT29134
sorry ca te intreb, dar la ce iti trebuie? cu costurile implementarii unui sistem euro3 la un euro2 (si nu sunt convins ca e posibil!) mai bine o vinzi, pui diferenta si-ti iei un DOHC.

pararea mea! beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.