Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Seat ibiza 1.9 sdi..se poate pune turbina pe masina asta?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Mihai96676
Miam achizitzionat si eu de curand un seat ibiza 1.9 sdi...am aflat acest detaliu deabea cand mam uitat in actele masinii, pe net fiind afisat un motor 1.9 tdi la 90 de cai si dezamagirea a fost destul de mare dar asta este. Mar interesa dak pot sa ii pun si eu turbina, turbosuflanta sau cum se cheama ca habar nu am nu ma prea pricep..as fi recunoscator dak mati ajuta smile.gif
Mihai 36955
Este posbil sa poti pune si turbina dar te va costa foarte mult, iar in cazul asta mai bine vinzi si iti iei un tdi, sigur te va duce mai ieftin.
Ce se poate face la masina care o ai, este sa ii faci o remapare care te va ajuta sa castigi 10% putere din cat ai.
danmatyas
haha..esti tare smile.gif sigur ti-ai luat seat ibiza? poat-i leon smile.gif cum nu te-ai uitat ce cumperi? eu asta nu inteleg. subscriu la ce s-a spus mai sus.e prea mare bataie de cap sa i pui turbo.mai bine vinde o si ia una tdi.
Mihai96676
Ideea este ca pe net cand am citit anuntul despre masina suna foarte frumos...bine frumusel nu f frumos dar oricum satisfacator pt ceea ce imi doream:1.9 tdi 90cp, computer de bord...(care nu il are) oglinzi electrice incalzite care nu le are si alte kkturi de genu...si tinand cont ca masina a fost luata din banii lui taicamiu care a avut pretentia ca masina sa fie noua cand mam trezit ca vad in acte 1.9 sdi mam vazut in fatza unui fapt implinit neavand ce sa mai fac sad.gif(
dar asta este....
Mihai96676
si apropo..sti tu cumva sigur ca se face remapare pe motorul 1.9 sdi ??? eu am cautat pe toate siteurile firmelor care se ocupa cu asha ceva si motorul 1.9 sdi nu lam gasit....
Mihai 36955
Ti-am dat pm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.